Jak zmniejszyć ryzyko zawału serca o połowę?

W jaki sposób poprawić sobie krążenie i dzięki temu zmniejszyć ryzyko zawału serca o połowę? Naukowcy z Mayo Clinic na łamach pisma „Healthy Heart for Life!” przekonują, że wystarczy każdego dnia przez 10 minut spacerować na świeżym powietrzu.

Lekki wysiłek może zdziałać prawdziwe cuda. Dlaczego? Ponieważ przy obecnym trybie życia stanowczo zbyt mało się ruszamy. To prowadzi do chorób układu krążenia, które z biegiem lat nasilają się.

Powinniśmy zmuszać się do jakiegokolwiek wysiłku, chociażby załatwić sprawę w innej części biura nie poprzez telefon czy maila, lecz po prostu wstając zza biurka i udając się na „przechadzkę”.

Zaledwie minuta ruchu dziennie, to 5 minut tygodniowo, 20 minut w miesiącu i aż 4 godziny w ciągu całego roku. Nic więc dziwnego, że poprzez aktywność fizyczną jesteśmy w stanie uniknąć aż 80 procent chorób serca. Teraz wiecie, że warto się ruszać.

Published by

Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo- miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości także spotkamy się osobiście w gabinecie- pisz: tilikum52@onet.eu

Leave a Comment

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.