Co jest najbrudniejsze w hotelu?

Chcecie uniknąć zbędnego kontaktu z zarazkami podczas wizyty w hotelu? Już teraz możecie się dowiedzieć czego powinniście unikać, dzięki badaniom naukowców z Uniwersytetu Houston, którzy pobrali próbki z hotelowych pokojów w całym USA. Wyniki są bardzo zaskakujące.

Zaskakują one z tego względu, że oprócz miejsc, które podejrzewalibyśmy o większe skażenie zarazkami, takich jak na przykład muszle klozetowe czy wanny, badacze odkryli, że„najbrudniejsze” są piloty od telewizorów i włączniki od lampek na stoliku obok łóżka.

Jeden z mikrobiologów całe badania skwitował zdaniem „pokoje hotelowe nie są gotowe na przeprowadzanie w nich operacji, jednak wcale nie muszą być”. Zauważył on przy tym znaczną poprawę czystości w ciągu ostatnich kilku lat.

Ilość bakterii na pilocie, mimo że jest zaskakująco duża, nie przekracza poziomu zarazków jakie znajdziemy na pilocie do TV u nas w domu.

Najgroźniejsze jednak było to, że największe skażenie bakteriami, w tym bakteriami kałowymi, zauważono… w wózku sprzątaczki czyszczącej pokoje – głównie na jej mopie oraz gąbce. Jest to poważny problem, gdyż przenosi ona w ten sposób bakterie między pokojami. A można tego łatwo uniknąć wymieniając płyny czyszczące pomiędzy zmianami.

Najniższy poziom bakterii odkryto w zagłówku łóżka, karniszach, a także na klamce w łazience.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.