Co zrobić , gdy nie masz zaufania do lekarza?

Jeśli nie masz zaufania do lekarza, albo nie czujesz , że postawiona przez niego  diagnoza lub proponowane leczenie jest dla ciebie właściwe, zasięgnij opinię drugiego lub trzeciego specjalisty.

Jak to zrobić?

Poproś o skierowanie.

Zapytaj o rekomendacje innych specjalistów w celu uzyskania drugiej ekspertyzy.

Chodzi tutaj o  twoje zdrowie i życie,  więc nie bój się  urazić jego uczuć.

Większość medyków z chęcią usłyszy druga opinię, szczególnie gdy w grę wchodzi operacja lub długoterminowe leczenie.

Znajdz innego lekarza .

Jeśli nie czujesz się wystarczająco komfortowo, żeby prosić swojego lekarza o polecenie innego specjalisty, skonsultuj się z innym, któremu ufasz.

Możesz skonsultować się ze szkołą medyczną lub stowarzyszeniem lekarzy i poprosić o rekomendację.

Najprostszym sposobem jest poszukanie w internecie.

Porozmawiaj z ubezpieczycielem. Upewnij się , czy twój ubezpieczyciel pokrywa koszty drugiej ekspertyzy.Wiele firm ubezpieczeniowych płaci za taką konsultację.

Uporządkuj swoją dokumentację medyczną .Lekarz, z którym się skontaktujesz w celu uzyskania drugiej ekspertyzy, będzie potrzebował wszystkich dostępnych informacji na temat  twojej choroby, upewnij się więc, że cała dokumentacja zostanie mu dostarczona.

Dzięki temu unikniesz powtarzających się badań, a lekarz będzie mógł szybciej postawić diagnozę.

Pamiętaj również o zrobieniu kopii jego ekspertyzy, włączysz ja potem do swojej dokumentacji.

Jeśli nie masz ponownie pewności- umów się w celu uzyskania drugiej ekspertyzy. Aby diagnoza była prawidłową powinieneś przejść badanie lekarskie, a lekarz powinien dokładnie zapoznać się z twoją dokumentacją medyczną. Poproś go następnie o przesłanie opinii twojemu lekarzowi pierwszego kontaktu i wykonaj jego kopię, którą włączysz do swojej dokumentacji medycznej.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: