Wyzwania jakie musi podejmować człowiek , któremu szwankuje zdrowie.

Każdy chciałby wybrać sobie dobrego lekarza, niestety nasz wybór jest często ograniczany przez system opieki zdrowotnej lub posiadane ubezpieczenie.Niektórzy ludzie mogą  sobie pozwolić na stałą współpracę  z jednym lekarzem, jeszcze lepiej , gdy wybrany lekarz jest etatowym pracownikiem szpitala.

Niestety większość  z nas nie ma tak luksusowej sytuacji. Po prostu nie ma pieniędzy na wyższe składki i nie może opłacać rozszerzonych pakietów.

A więc kiedy twoje zdrowie szwankuje i udajesz się do nowego lekarza, w pewnym stopniu doświadczasz uczucia niemocy i braku kontroli.

Dzieje się z tobą coś  na co nie masz wpływu. Często w takiej sytuacji musisz przedstawić całą historię swojego życia a wolałbyś iść do kogoś, kto cię zna od dziesięciu lat i zna już historię twojej choroby.

Kiedy tracisz lekarza /  do którego miałeś zaufanie /, który dobrze cie zna, tracisz dużą część wiedzy na temat swojego zdrowia i dolegliwości.

Jak w takim razie odnalezć sie w tej sytuacji i wybrać lekarza, któremu będziesz mógł zaufać?

Nie wielu ludzi ma szczęście i trafia na godnych zaufania medyków przez przypadek.

Jeśli tak się dzieje, często mamy pretensję sami do siebie, że nie poświęciliśmy wystarczająco dużo czasu na poszukiwanie tego odpowiedniego, tak samo jak robimy to, szukając nowego samochodu czy telewizora.

Często kierujemy się  rekomendacjami członków rodziny bądz znajomych, jednak nie jest to najlepsza metoda, ponieważ sugerujemy się ich powierzchownością i umiejętnościami komunikacyjnymi, zamiast skupić się na ich umiejętnościach diagnostycznych.

Z lekkim sceptyzmem powinniśmy także podchodzić do rekomendacji udzielanych przez innych lekarzy.

Możliwe, że kierują się sympatiami z życia prywatnego bądz zawodowego albo po prostu polecają lekarzy, ktorzy ich  sami rekomendują.

Najbardziej wiarygodną osobą , jeśli chodzi o kwestię wyboru lekarza będzie ktoś, kto ma na codzień z nim kontakt.

Np. znajdz pielęgniarkę, porozmawiaj z nią a dowiesz się kto jest kompetentny, a kto nie.

Zazwyczaj można zaufać jej opinii, ponieważ współpracowała  ona już z wieloma lekarzami i wielu z nich widziała w akcji, nie czuje się więc zobligowana do lojalności w stosunku do konkretnych osób.

Kiedy nasz już odpowiednie rekomendacje, co jeszcze powinieneś sprawdzić?

Sprawdz , dowiedz się jakie  dodatkowe kursy skończył, jakie ma doświadczenie, przede wszystkim gdzie ukończył staż?

Często istnieje  możliwość potwierdzenia wszystkich informacji przez komisję lekarską lub stowarzyszenie lekarzy.

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: