Komórki niszczą kości?

Do ciekawych wniosków doszła grupa badaczy z Narodowego Uniwersytetu Cuyo w Argentynie, która postanowiła przebadać grupę mężczyzn noszących telefon w okolicy biodra. Okazało się, że powinniśmy jak najszybciej wyciągnąć telefony z kieszeni.

Eksperyment przeprowadzony przez naukowców polegał na przebadaniu kości biodrowej u mężczyzn, którzy noszą komórki w kieszeni oraz u tych, którzy trzymają telefony w innym miejscu. Okazało się, że po zaledwie roku noszenia telefonu w kieszeni znacznie spadają wskaźniki zawartości minerałów w kościach (BMC) oraz mineralnej gęstości kości (BMD). U niektórych dotyczyło to pojedynczych kości, u innych – całego obrębu biodra.

Badacze twierdzą, że nie jest to związane z wydzielanym przez telefon ciepłem, lecz promieniowaniem elektromagnetycznym. Uważają oni, że należy bliżej przyjrzeć się problemowi – jako, że wpływ tego promieniowania na kości nie został wcześniej odpowiednio zbadany.

Może to oznaczać za kilka-kilkanaście lat poważne problemy dla dużej części populacji ludzkiej, a więc dla całego społeczeństwa ponoszącego koszty leczenia. W grę wchodzi tu bowiem osteoporoza – choroba, z powodu której cierpią głównie ludzie starsi, i która powoduje większą łamliwość kości – do stopnia znacznie utrudniającego poruszanie się.

Okazuje się więc, że nie tylko nasz mózg jest narażony na zgubny wpływ telefonów komórkowych.

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

2 comments

  1. Bardzo wiele rzeczy nas niszczy = praktycznie kazada decyzja moze okazywac sie fatalna
    Na przyklad z ktorej strony szczotkujesz zeby lub ile papieru toaletowego uzywaz za kazdym razem
    lub po ktorej stronie autobusu\tramwajju siedzisz itd

    Polubienie

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: