Z czego by się tu cieszyć?

Jeżeli naprawdę zupełnie nie wiemy, z czego by się tu cieszyć, przypomnijmy sobie ulubioną powieść okresu dzieciństwa: ” Pollyanna, czyli gra w zadowolenie”Mała biedna sierotka Pollyanna byla zawsze radosna i swym pogodnym nastrojem zarażała największych malkontentów, odmieniając serca i losy ludzkie. A wszystko dzięki temu, ze uprawiała specjalną ” grę w zadowolenie”. Cieszyła się każdym drobiazgiem, a ile razy spotkało  ją coś złego, zaraz wyobrażała sobie coś jeszcze gorszego i cieszyła się , że jej to nie spotkało.

Oczywiście życie bywa nieraz okrutne i gasi wszelki uśmiech. Trzęsienia ziemi, epidemie, powodzie, straszne katastrofy, choroby, nieszczęśliwe wypadki- nie mówiąc już o wojnach….cóż to wszystko prawda. Ziemia nie jest wyspą szczęśliwości, a jednak optymizm i tu może wziąć górę, przypominając , ze wiele, bardzo wiele zależy od człowieka, od rozwoju nauki, postępu, przede wszystkim w sferze moralnej. Wśród klęsk, które gnębią ludzkość, olbrzymia większość pochodzi z winy człowieka.

Ja wieczna optymistka przewiduję, że w miarę jak człowiek stawać się będzie coraz mądrzejszy i lepszy, ogólna suma cierpień musi się zmniejszyć.

Buziaki dla wszystkich moich czytelników

Marysia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.