Zmniejsz zawartość swojej ksiązki adresowej

ksiązka adresowaWitaj,

Wybieraj swoich znajomych.Zerwij bezowocne znajomości. Zakończ te, w ktorych nie znajdujesz oparcia. W miłości nie bądz niewolnikiem drugiej osoby. Unikaj ludzi, ktorym brak inteligencji- nigdy nie będziesz mogła być pewna tego, co myślą, ani tego jak zareagują . Lepiej z nimi się nie spotykać niż ich krytykować.

Nie myl inteligencji z możliwościami intelektualnymi. Istnieją różne formy onteligencji- choćby inteligencja serca i umysłu. Problem w tym, że wielu ludzi nie ma żadnej z nich.

Środowisko, pieniądze, przekonania, aspiracje dzielą ludzi bardziej niż kolor skóry. Ludzie nietolerancyjni i nierozumni mogą nam przeszkadzać w rozwoju. Stopniowo, ale stanowczo zmniejszaj ich znaczenie w swoim życiu. I nie trać ani chwili na myślenie o osobach, których nie lubisz. Nie staraj się dostosować do niekomfortowych sytuacji i nie wymagaj od innych nadmiernej szczerości. Nie ma potrzeby obnażania swojego serca, by się do kogo zbliżyć. Za drzwiami zostaw świat, w którym należy nieustannie brać pod uwagę potrzeby innych, w ktorych trzeba ukrywać się za  różnymi maskami. Nigdy nie zmieniaj swoich planów by zadowolić innych. Chyba, że są to wyjątkowe sytuacje. Zostaw za sobą wszystko co cię  nie wzbogaca i zerwij więzy z przekonaniami, wartościami, obowiązkami z którymi się utożsamiałaś w pewnym okresie swojego życia, ale które nie mają związku z tym, kim jesteś obecnie. Nie bądz osobą odpowiadającą oczekiwaniom innych, ale osobą, którą ty sam chcesz być.

Wiedz dokladnie i stanowczo czego chcesz a czego nie chcesz. Bądz niezależna.

Nic i nikt nie ma nad nami najmniejszej władzy , ponieważ my jedynie panujemy nad swoimi myślami. Jeżeli nie udaje się nam ich utrzymać w harmonii i równowadze, podobnie będzie z naszym życiem.

Pozdrawiam, Marysia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.