Kategorie
Twoje Zdrowie: Leczenie Ziołami

Zastanów się zanim sięgniesz po następnego papierosa

Wielu palaczy nie zdaje sobie sprawy z okropnych testów na zwierzętach, jakie wciąż mają miejsce w laboratorium popularnych koncernów tytoniowych. A prawda jest niestety brutalna – wiwisekcja wciąż jest kluczową częścią procesu tworzenia i monetyzacji papierosów. Okrutne praktyki stosowane są na szczurach, małpach i psach – najczęściej rasy Beagle, a to ze względu na jej pracowitość, przyjazną naturę i ufność. Żeby oszczędzić Wam najbardziej szokujących fragmentów, napiszę tylko, że eksperymenty obejmują m.in. „hodowanie” nowotworów na skórze czy zmuszanie do wdychania spalin samochodowych. Nie muszę chyba dodawać, jak kończą się dla nich te „badania”?

Największe kłamstwo sprzedawane nam przez przemysł tytoniowy dotyczy oczywiście wpływu palenia na nasze zdrowie – jednym z jego przejawów jest unikanie podawania składu sprzedawanych wyrobów tytoniowych, a także unikanie prezentowania na opakowaniach zdjęć prezentujących faktycznie skutki palenia. Mówiąc wprost, producenci tytoniu doskonale wiedzą, że palenie zabija, ale nie chcą się do tego przyznać, a już na pewno nie chcą, byśmy w końcu w tę prawdę uwierzyli. Stąd też problem z  grafikami na paczkach papierosów, bo przecież rak nie może wyglądać dobrze … (swoją drogą w 2016 roku papierosy sprzedawane na terenie Unii Europejskiej mają mieć ostrzeżenia obrazkowe zajmujące aż 65% opakowania, ale uwierzymy, jak zobaczymy).

Autor: Maria Bereziak

Witaj,
Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka.
Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej- wspomagam leczenie konwencjonalne- ziołoterapią.
Obecnie udzielam porad internetowo.
Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, pisz na maila: tilikum52@onet.eu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.