Nie łącz piwa z marihuaną!

Marihuana najczęściej łączona jest z alkoholem i choć kombinacja taka jest bardzo popularna wśród miłośników używek to jest ona słabo zbadana. Amerykańscy chemicy jednak ostatnio badania na ten temat przeprowadzili, a wynika z nich to, że nawet minimalna dawka alkoholu potrafi znacząco zwiększyć stężenie THC – psychoaktywnego składnika konopi – we krwi

Ale nie tylko, bo znacząco rośnie we krwi stężenie także 11-Hydroksy-THC (11-OH-THC) – jednego z głównych metabolitów THC, który również, sam w sobie wykazuje właściwości psychoaktywne.

Wynika to z badania przeprowadzonego na grupie 19 osób, które piły placebo lub napój zawierający bardzo niewielką dawkę alkoholu (65 promili) 10 minut przed zażyciem poprzez inhalację placebo, małej (2.9%) lub dużej dawki THC (6.7%). Bez alkoholu średnie stężenie THC we krwi wyniosło około 42.7-42.2 mikrograma/l, natomiast z alkoholem te same dawki THC przerodziły się w 35.3-67.5 mikrograma/l obecne we krwi badanego. Proporcjonalnie większe było też stężenie we krwi badanych 11-OH-THC.

Wskazuje to na fakt, że nawet małe, niskoprocentowe piwko połączone z marihuaną może doprowadzić do nieprzewidzianych konsekwencji, a zatem lepiej uważać.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.