Czy znasz naturalny Prozac?

Witajcie,

Ten tajemniczy naturalny Prozac- to dziurawiec. Tabletki z dziurawca mogą poprawić nastrój i samopoczucie.Dziurawiec stosowano od lat w Europie, szczególnie w Niemczech, jako środek łagodzący lekkie i średnie stany depresyjne.

.Nie ma wątpliwości , że dziurawiec jest skuteczny. Wielu mądrych lekarzy, zanim przepisze konwencjonalne leki antydepresyjne, takie jak Prozac, próbuje stosować dziurawiec.Leki konwencjonalne często wywierają  poważne dzialania uboczne, podczas, gdy dziurawiec ma tylko minimalne niepożądane efekty.W Europie w podwójnie kontrolowanych badaniach potwierdzono skuteczność  dziurawca jako antydepresantu.

Na przykład w jednym z takich badań, przeprowadzonych na trzech tysiącach dwustu pięćdziesięciu  pacjentach wykazano ze dziurawiec leczy- całkowicie lub częściowo- objawy  łagodnej i  średniej depresji u 80 % pacjentów. Dziurawca można używać w następujących rodzajach depresji;łagodnej depresji, krótkotrwałych stresach połączonych z depresją  i niepokojami, umiarkowanej depresji, depresji u osób które są bardzo czułe na objawy uboczne  albo bardzo się ich obawiają, depresji zimowej, SAD, depresji u osób starszych, oraz przewlekłych łagodnych stanach depresji.

Zalecana dawka  900 miligramów  dziennie w trzech dozach po 300 miligramów. Niektóre osoby  odczuwają poprawę  po dwóch tabletkach, niektóre potrzebują  trzech lub więcej. Depresja może zacząć znikać  już po kilku dniach od rozpoczęcia zażywania, ale na pełne działanie trzeba  nawet czekać do  sześciu tygodni.Osoby zażywające dziurawiec powinny  unikać światła słonecznego. Czasopismo medyczne „Lancet” opublikowało  opis przypadku kobiety zażywającej dziurawiec u której nastąpiło przejściowe  uszkodzenie nerwu powodujące bolesność skóry wystawionej na światło słoneczne.Objawy ustąpiły po odstawieniu leku.

Należy również ograniczyć   picie alkoholu, wina podczas  używania  dziurawca. Przestroga: nigdy  nie zastępuj  dziurawca antydepresantem konwencjonalnym bez porozumienia z lekarzem. Nie można zażywać dziurawca podczas ciąży. Trzeba również pamiętać, że dziurawiec jest lekiem , który stosuje się  w łagodnych  i umiarkowanych stanach depresji. Nie działa jako stymulant u osób, ktore chwilowo czują się w dołku. Przestroga dla kupujących: Nie wszystkie produkty zawierają odpowiednie  ilości aktywnego składnika.. Kupuj preparaty standaryzowane zawierające 0,3% hiperycyny.

Pozdrawiam, Marysia

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: