Czynniki zagrożenia chorobą wieńcową.

Witaj,

Stan serca uzależniony jest od złożonego układu czynników. Te , które można kontrolować, to sposób odżywiania, zwyczaje składające się na sposób bycia oraz aktywność fizyczna, inne pozostają poza kontrolą. W wypadku niektórych osób wysoki poziom cholesterolu jest dziedziczny. Czynnikiem zagrożenia jest stres związany z pracą zawodową: zagrożenie również stwarza skażenie środowiska.Oto czynniki decydujące o zagrożeniu chorobą wieńcową.

1.Tłuste mięsa oraz pełnotłuste produkty mleczne, takie jak masło i śmietana zawierają dużo nasyconych kwasów tłuszczowych, które podnoszą poziom cholesterolu we krwi.

2. Regularne sprawdzanie ciśnienia tętniczego krwi  może w porę ostrzec o nadchodzących chorobach serca.

3.Stres i napięcia psychiczne są  od dawna uznanymi  głównymi czynnikami ryzyka wystąpienia dusznicy bolesnej oraz choroby wieńcowej serca.

4. Wprowadzenie do diety odpowiedniej ilości surowych owoców i warzyw to nakaz profilaktyki chorób serca Przeciwutleniające witaminy zawarte w tych produktach zapobiegają tworzeniu się złogów zmniejszających przekrój tętnic.

5. Zaburzenia metabolizmu w wypadku chorych na cukrzycę obciążają dodatkowo nie tylko wątrobę i nerki, lecz również serce, zwiększając zagrożenie chorobą wieńcową.

6. O ile jedna lub dwie szklanki wina mogą być korzystne dla serca, to palenie papierosów oraz nadużywanie alkoholu to przyzwyczajenia, których należy się pozbyć.

7. Regularne ćwiczenia fizyczne zapobiegają otyłości i zakrzepicy, oraz na bieżąco poprawiają krążenie krwi.

8. Otyłość to główny czynnik zwiększający ryzyko zachorowań na chorobę wieńcową serca. Redukcja nadwagi może przedłużyć życie.

9. Zaburzenia w pracy serca są często dziedziczne.W Europie jedna osoba na 500 rodzi się  z wysokim poziomem cholesterolu we krwi , co zwiększa ryzyko wystąpienia zakrzepicy oraz choroby wieńcowej.

Pozdrawiam, Marysia

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/

2 myśli w temacie “Czynniki zagrożenia chorobą wieńcową.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.