Czy wiesz czym poprawia się walory smakowo- zapachowe potraw?

Witaj,

Glutaminian sodu często jest stosowany jako substancja dodatkowa w celu poprawy walorów smakowo-zapachowych spożywanych potraw. Nie wiem , czy wiesz, że glutaminian sodu występuje również naturalnie.

To on sprawia, że sardele i pomidory mają tak silny  smak i zapach.Uzyskany przez fermentację, a następnie oczyszczany, glutaminian sodu ,stosowany jest jako sól w kuchniach orientalnych.

Panuje przekonanie, że glutaminian sodu  wywołuje  tak zwany syndrom kuchni chińskiej. Po zjedzeniu chińskich potraw niektóre osoby doświadczają  skutków nietolerancji pokarmowej, jak na przykład pieczenie warg, podrażnienie oczu,wymiotów.

Ostatnie badania wykazują jednak, że to nie glutaminian sodu, lecz inne szeroko stosowane składniki kuchni chińskiej / na przykład fermentowana soja czy sosy skorupiaków / przyczyniają się do występowania tego typu objawów.

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: