Dzieci urodzone zimą są….

Witaj,

Najnowsze badania naukowców nie pozostawiają wątpliwości, że dzieci urodzone w zimie są znacznie zdrowsze od tych urodzonych latem, w dodatku żyją dłużej. Badania przeprowadził słynny Uniwersytet Harvarda, który przebadał ponad 20 tysięcy dzieci w wielu krajach świata.

Okazało się, że dzieci urodzone w środku zimy są dłuższe od tych urodzonych latem, są również cięższe, wyższe i mają większy obwód głowy. Lepiej wypadają także w seriach testów na inteligencję. Naukowcy przetrząsnęli także archiwa spisów ludności. W Austrii badania wykazały, że urodzeni pomiędzy październikiem a grudniem żyli około 7 miesięcy dłużej niż urodzeni między kwietniem a czerwcem. Zaskoczeniem było jednak spojrzenie na świat ludzi urodzonych w okresie chłodnym, a tym jak postrzegają rzeczywistość urodzeni w porze ciepłej.

Zimą rodzi się więcej osób będących pesymistami, natomiast latem więcej optymistów, którzy pogodniej patrzą na otaczający ich świat. Jednak z zimowymi dziećmi mogą też być problemy. Według pisma „Annals of Alllergy, Asthma & Immunology” dzieci urodzone jesienią i zimą częściej cierpią na alergie pokarmowe niż te urodzone wiosną i latem. Najczęściej ta przypadłość pojawia się przed 5. rokiem życia. Podobnie jest w przypadku astmy i alergii.

Badacze z Massachusetts General Hospital w Bostonie wiążą to z niedoborem powstającej pod wpływem promieni słonecznych witaminy D, której zimą, gdy słońce świeci krócej i niżej nad horyzontem, niewiele dociera do skóry. Ostateczna zależność znajduje się w takich składnikach pogody jak temperatura, opady czy promieniowanie słoneczne, które są zmienne w różnych porach roku. To one głównie wpływają na nasze zdrowie w pierwszych miesiącach życia i decydują jaka ostatecznie będzie nasza przyszłość.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

1 komentarz

  1. Prawda to. Sama jestem ze stycznia, córka z lutego i zdecydowanie rzadziej chorujemy niż ludzie wokół. Najgorsze co małej się przytrafia to przeziębienia, ale daje jej wówczas Ulgrip junior oparty o sproszkowane owoce i po kilku dniach córka wraca do pełni zdrowia. Poza tym dla nas zimorodków najlepsza zabawa to tarzanie się w śniegu, więc nic dziwnego, że lepiej znosimy tą porę roku.

    Polubienie

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: