CIEKAWE INFORMACJE O ASPIRYNIE

Witaj,

O tym, że najzwyklejszy kwas acetylosalicylowy (czyli popularna aspiryna) ma zbawienny wpływ na serce i układ krążenia wiadomo nie od dziś. Rozrzedza ona krew, redukując znacznie ryzyko chorób serca oraz udarów. Najnowsze badania pokazują jednak, że może się ona okazać równie skuteczna w walce z rakiem.

Zespół profesora Petera Rothwella z Uniwersytetu w Oksfordzie dowiódł, że aspiryna zażywana codziennie w dawce 75 mg (jedna standardowa tabletka aspiryny zawiera 300 mg środka), potrafi zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka o 10% (dla poszczególnych rodzajów choroby rezultaty są jeszcze lepsze, np: dla raka płuc – ryzyko zostało zmniejszone o 30%, dla raka jelit o 40%, a dla raka tchawicy aż o 60%). Badania pokazują również, że im dłużej przyjmowany jest lek – tym lepsze jego działanie – a z drugiej strony, sugerowana przez naukowców dawka jest na tyle mała, że nie występują praktycznie żadne efekty uboczne.

Profesor Rothwell sugeruje systemowe zmiany w opiece zdrowotnej, nazywając aspirynę „cudownym lekiem”. Sam proponuje, aby zacząć ją regularnie przyjmować mając około 40-45 lat, kiedy ryzyko raka jest największe, a skończyć w wieku około 75 lat – gdy zbyt duża jest szansa powstania krwawienia wewnętrznego.

Miłego Dnia dla Was

Marysia

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.