Przedmioty mające pozytywną energię chi

Witaj,

Chi to słowo, którego mieszkańcy Wschodu używają do opisywania energii. Na całej kuli ziemskiej od wschodu do zachodu, we wszystkich  kulturach i w każdej epoce, fetyszyzm, radiestezja czy feng shui przypisywały cechy pozanaturalne, pewne promieniowanie, energie przedmiotom martwym, miejscom, roślinom. Zjawiska te były opisywane za pomocą różnych pojęć, ale odnoszą się do tej samej rzeczy : wibracji.

Niezależnie od tego, czy jest to kwestia instynktu, intuicji, czy świadomości, wszystkim nam zdarzało się odczuwać w kontakcie z niektórymi przedmiotami obrzydzenie, wstręt, niepokój, odrazę, na przykład w przypadku rzeczy odziedziczonych, podarowanych, zakupionych na targu staroci czy związanych z praktyką jakiekolwiek kultu.

Nie raz czuliśmy, ze pewne przedmioty mają negatywny wpływ na naszą energię lub , że przynoszą nam nieszczęście.

Nie żyj w świecie zamieszkanym przez złe moce- przedmioty, które emanują negatywną energią i stają się twoimi wrogami. Pozbądz się ich, wyrzucając je, sprzedając lub oddając osobie, która ci je podarowała. 

Rzeczy przesiąkają energią osób, które ich używały, zostają przez nie  niejako ” oswojone”. Jeśli niektóre przedmioty kojarzą ci się z negatywnymi przeżyciami / kłótnią, wypadkiem…/ rozstań się z nimi, ponieważ oddziałują na ciebie negatywnie. Jeśli chcesz raz na zawsze  zapomnieć o danym wydarzeniu czy okresie swojego życia, usuń wszystko co jest z nim związane. Oczyszczając przestrzeń, oczyszczasz swoją psychikę. Być może unikasz  w ten sposób jakiegoś strasznego nieszczęścia. Jeśli chodzi o trofea myśliwskie, wypchane zwierzęta zabite dla przyjemności, broń, sztylety, miecze, łuki, strzały, nawet rzadkie  i kolekcjonerskie, zdjęcia lub obrazy, przedstawiające okrucieństwo wojny , rzezie, mordy- oddaj je do muzeum. Nie przechowuj je u siebie. Nie pozwól tym starym przedmiotom, przesiąkniętym cierpieniem, zajmować miejsca w twoim świecie do którego nie należą. Zachowaj jedynie rzeczy emanujące pozytywną, życiodajną energią, których używanie i dotykanie sprawia ci przyjemność, rzeczy , które żyją / rośliny , drewno, dywany z naturalnego włókna, tworzywa pochodzenia mineralnego, które działają na nas kojąco w przeciwieństwie do sklejek, cementu, tworzyw chemicznych i sztucznych…/ Pozbądz się przedmiotów zaniedbanych, zapomnianych, niepożądanych, nielubianych, które hamują naturalny przepływ energii i sprzyjają powstawaniu blokad, przez które masz wrażenie, jakbyś nie posuwał się w życiu do przodu. Pozostawiaj tylko te rzeczy, które pozytywnie wpływają na twoją energię  życiową.

Cytat z książki: „Sztuka minimalizmu” Dominique Loreau

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: