Nowy hit kosmetyczny

Ramnoza – organiczny związek chemiczny pochodzący z kwiatu Czepoty puszystej (Uncaria tomentosa, na zdjęciu) może być hitem następnego sezonu w kosmetyce, jako że badania pokazują iż pomaga on aktywnie regenerować skórę.

Nowy produkt, który był testowany na grupie 400 kobiet w wieku pomiędzy 50 a 70 lat, jest efektem bliższej współpracy przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. Niektórzy określają kosmetyki tego typu mianem „kosmeceutyków”.

W tym przypadku praca farmaceutów polegała na komputerowej analizie tysięcy substancji chemicznych pod kątem stymulacji określonego typu komórek skóry, który produkuje kolagen.

Dalej badany był ich rozmiar – chodzi bowiem o to, aby cząsteczki takiej substancji były na tyle niewielkie aby przenikały przez górną, wodoodporną warstwę skóry.

Badacze z laboratoriów firmy L’Oreal twierdzą, że tym razem trafili na prawdziwy przełom. Jednakże do ich zapowiedzi trzeba podejść z pewną rezerwą, jako że jak wszyscy doskonale wiemy z reklam takie przełomy zdarzają im się co najmniej raz na kwartał 😉

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.