Użyj mocy warzyw, aby serce było zdrowe

Witaj,

Nie żałuj sobie  owoców i warzyw. Może to zmniejszyć  niebezpieczeństwo wystąpienia ataku serca , zarówno po raz pierwszy , jak i kolejny.

Nie ulega wątpliwości , ze „zdeklarowani zjadacze” owoców i warzyw mają lepsze tętnice.Wegetarianie mają najniższe  wskażniki występowania chorób serca.

Według badań  przeprowadzonych w Harvardzie kobiety, które każdego dnia  jedzą dodatkowo dużą marchewkę albo 130 gramów słodkich ziemniaków , zmniejszają  zagrożenie atakiem serca o 22% i udarem  o 40 -70%.

Spożywanie owoców i warzyw jest także dobrym zaleceniem  dla osób, które już chorują na serce.

Jeśli masz chore serce , jeśli wystąpił już co najmniej  jeden atak ,  jedzenie owoców i warzyw może cię uratować przed następnym.

Jest to nawet bardziej skuteczne  niż samo wykluczenie  z diety  tłustych mięs i przetworów mlecznych.

Naukowcy  wnioskują  więc , ze natychmiastowe  przejście po ataku serca na dietę  owocową – warzywną  zwiększa szanse przeżycia.Uważają , że najlepsze wyniki daje  przestawienie  na dietę wegetariańską  tak szybko , jak  t o tylko możliwe.

Pozdrawiam, Marysia

One response to “Użyj mocy warzyw, aby serce było zdrowe

  1. Marysiu! Czy masz wiesz może, jak można radzić sobie z niedoborem witaminy B12 na diecie wegetariańskiej? W zasadzie to jest główny powód, dla którego jemy mięso. Warzywa i owoce od dawna zajmują ważne miejsce w naszym jadłospisie.
    Pozdrawiam!
    Emilia

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.