Teleskopowy implant dla chorego oka

Naukowcom z VisionCare Ophthalmic Technologies, udało się zbudować implant, który od 2,2-2,7 razy poprawia jakość widzenia. Teleskopowy implant umieszcza się tylko w jednym oku pacjenta.

Drugie oko ma służyć do widzenia peryferyjnego. Jakość obrazu widzianego z obu narządów sprawia, że ludzie starsi będą mogli normalnie funkcjonować. Testy przeprowadzono na 200 pacjentach, z których aż 75 procent odzyskało wzrok w stopniu dobrym lub bardzo dobrym.

Implant skierowany jest do osób starszych, cierpiących na zwyrodnienie plamki żółtej. To schorzenie polega na tym, że pogarsza ostrość widzenia centralnego. Choroba ta dotyka nawet co czwartą osobę w wieku ponad 75 lat.

W ostatnich dniach urządzenie zostało zaakceptowanie przez amerykańską FDA, co oznacza, że już niedługo trafi do sprzedaży. Cena implantu ma wynosić 15 tysięcy dolarów.

 

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: