Jak wyjść do ludzi z domowej strefy komfortu?

Jeśli czujesz, że się starzejesz, ” potrząśnij” swoim życiem towarzyskim. Zmuś się  do nowych działań lub do poznania nowych przyjaciół. Zaangażuj się w działalność społeczną. Działalność społeczna i relacje  między ludzmi są tak samo ważne dla zdrowia jak niepalenie papierosów czy utrzymanie  prawidłowej wagi.

Oto  sposoby, aby wyjść z własnej strefy komfortu, na  scenę społeczną.

Czerp  korzyści z przynależności do grupy lub społeczności. Badania wykazały, że ludzie o silnych więziach społecznych mają mniej problemów zdrowotnych związanych ze stresem i mniejsze ryzyko choroby psychicznej, a także często szybciej odzyskują zdrowie po przebytej chorobie lub urazie.

Znajdź grupę, która spotyka się regularnie, aby rozmawiać o rzeczach, którymi jesteś zainteresowany, jak klub książki, klub fotograficzny lub klub zdrowego odżywiania.

Zanim pójdziesz  na pierwsze zebranie, zrób wywiad. Dowiedz się o wydarzeniu i jego lokalizacji.

1.Idz na spotkanie, gdy grupa dopiero się tworzy, gdzie można  spotkać ludzi ,którzy także się nie znają, unikniesz wtedy „włamania” się do grupy.

2.Dobrze,by było aby namówić swojego najlepszego przyjaciela do nowej grupy, dzięki czemu można uniknąć niezręcznej rozmowy z innymi. Jednak najlepszym sposobem, aby zwiększyć swoją pewność siebie i rozszerzyć krąg społeczny jest rozmawiać z wielu nowymi ludzmi.Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie trzeba być błyskotliwym, zabawnym, światowym lub pięknym aby odnieść sukces społeczny. Wystarczy,  być miłym,uprzejmym, otwartym. Większość z nas lubi spotkać kogoś, kto jest naprawdę nami zainteresowany.

3.Wolontariat to świetny sposób, aby być aktywnym. Znajdź powód, który jest bliski twojemu  sercu i wywołuje uśmiech na twarzy. Spotkasz tam ludzi, którzy mają swoje pasje i zainteresowania. Dodatkowo zajęcia wolontariackie dadzą ci  szansę na poznanie siebie i  poznawanie swojego kręgu przyjaciół.

4. A co ze znajomymi których masz na Facebooku?  Dodaj punkt, do swojego kalendarza, aby zaprosić jednego znajomego na miesiąc, aby spotkać się ze sobą, lub jeśli są daleko, przecież masz telefon lub czat. Wtedy  twoi znajomi staną się mniej wirtualni i  realni.

5. Jeśli masz zamiar tak zrobić trzymaj się konkretnej daty. Bądz konsekwentny, że to naprawdę się dzieje (a nie: „Hej, powinniśmy się spotkać kiedyś …”, co rzadko się zdarza). Ustalcie ze sobą także miejsce i czas spotkania.

6. Rozważ również wstąpienie do partii, którą popierasz, lub wstąp do grupy, która działa w twoim  kościele.

Nie bój się poznawać nowych ludzi, nie wolno zamykać się w domu  i powracać do minionej przeszłości. Musisz podejmować nowe wyzwania społeczne, one przynoszą radość , ukojenie bólu, będziesz czuł się doceniony i potrzebny. A to bardzo ważne , by zatrzymać proces starzenia.

Moi Drodzy Czytelnicy tego blogu, wszystkim życzę ambitnych wyzwań na rok 2016. Nie poddawajcie się! Jeśli nie teraz , to kiedy  będziemy szczęśliwi?

Buziaki, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: