Jakie korzyści zdrowotne daje medytacja?

Witaj,

Korzystne właściwości medytacji na rozwój ludzkiego umysłu znane są już od czasów starożytnych. Ostatnio lekarze z Massachusetts General Hospital postanowili jeszcze bliżej przyjrzeć się dawnym technikom zagłębiania się we własnych myślach. Wyniki zaskoczyły nawet samych naukowców.

Według najnowszych badań po zaledwie 8 tygodniach codziennej, trwającej 30 min medytacji, znacząco zmienia się struktura mózgu. Największe przemiany dotyczą dużego zwiększenia gęstości istoty szarej w hipokampie. To właśnie ta część mózgu odpowiada za zdolność uczenia się, a także uczucia, samoświadomość i introspekcję.

Równocześnie zauważono obniżenie gęstości istoty szarej w ciele migdałowatym, które jak wiadomo odpowiada za stres i niepokój. Działanie medytacji na ciało migdałowate znacząco redukuje napięcia psychiczne i zmniejsza negatywne skutki stresu na organizm ludzki.

Badania pokazały, że codzienna medytacja nie tylko przynosi efekty znacznie szybciej niż do tej pory sądzono, naukowców zaskoczyła także skalę tych zmian.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: