Sprzymierzeniec dobrego trawienia

Witaj,

Jeśli często po posiłku- obiedzie lub kolacji męczą cię sensacje wątrobowo- żołądkowe spróbuj tej rady: Pół łyżeczki zmielonego kminku popij chłodną wodą / aby się nie zakrztusić/. Stałe pijanie naparu z łyżeczki kminku w 1 szklance wrzątku jest bardzo wskazane przy wrzodach żołądka i dwunastnicy, zaflegmieniu górnych dróg oddechowych, wzdęciach i ogólnej niedomodze wątroby.

Unikanie kminku w potrawach, szczególnie kapustnych, grochach, wieprzowinie i razowym chlebie zawsze może doprowadzić do wzdęć i boleści/ nawet przy zupełnie zdrowym żołądku/ co z kolei zmusza do skreślenia tych ” wzdymających” albo ” ostrych” potraw z jadłospisu, co w następstwie doprowadza do awitaminozy B, przejawiającej się łuszczycą, nerwicą wegetatywną. Przedawkowanie kminku czy to w potrawach czy celach leczniczych absolutnie ci nie grozi.

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.