Technologia i sen

Z raportu przeprowadzonego przez Narodową Fundację Snu (w Ameryce, jakże by inaczej) wynika, że ci z nas, którzy używają urządzeń elektronicznych przed położeniem się do łóżka, mają mniejszą szansę na wyspanie się, niż ci którzy z nich nie korzystają.Technologia i sen

Fundacja badała korzystanie z urządzeń takich jak telewizory, komputery, telefony komórkowe na godzinę przed pójściem spać i ich wpływ na jakość snu. Okazało się, że prawie połowa (43%) Amerykanów chodzi niewyspana od poniedziałku do piątku. 60% z kolei zgłaszało problemy ze snem każdego lub prawie każdego dnia – skarżyli się oni na chrapanie, budzenie się w nocy, budzenie się zbyt wcześnie rano, oraz na uczucie niewyspania z rana.

Ciekawe dla nas są wyniki jeśli chodzi o użycie urządzeń elektronicznych przed snem, jako że to chyba pierwsze tego rodzaju badania. 95% badanych przyznało się do korzystania z urządzeń takich jak konsole do gier, telewizor, komputer czy telefon komórkowy kilka dni w tygodniu w godzinie poprzedzającej sen.

Lekarze wypowiadają się, że to bardzo niezdrowy nawyk – wystawienie na sztuczne źródła światła, takie jak pochodzące z powyższych urządzeń pomiędzy zmierzchem, a czasem gdy udajemy się spać powstrzymuje wydzielanie hormonu snu – melatoniny, zwiększa czujność i przestawia nasz naturalny rytm dobowy na późniejszą godzinę – przez co trudniej nam później zasnąć.

Dlatego też odradza się posiadania w sypialni nawet telewizora – dzięki czemu nasza jakość snu, a zatem jakość życia znacznie wzrośnie. I warto też pamiętać, że im bardziej dane urządzenie pochłania naszą uwagę – tym bardziej utrudnia nam spanie.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: