Wylęgarnia bakterii

Utrzymanie samochodu w czystości to nie tylko zabieg estetyczny. Jak pokazują badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii bałagan i brud w samochodzie mogą odbić się negatywnie na naszym zdrowiu.

Naukowcy z londyńskiego Queen Mary University udowodnili, że nasze samochody są prawdziwą wylęgarnią różnego rodzaju bakterii. Trudno w to uwierzyć, ale wnętrza nawet niewielkich samochodów mogą być znacznie większym skupiskiem drobnoustrojów niż toalety publiczne. Wszystko przez brak odpowiednich zabiegów, które na co dzień mają miejsce w naszych domach.

Jak możemy przeczytać w sprawozdaniu brytyjskich badaczy, na każdym fragmencie wnętrza o powierzchni ok. 2,5 cm kwadratowego znaleźć można około 700 rodzajów bakterii. Jako porównanie podano deskę sedesową w szalecie miejskim, na której występuje znacznie mniej, bo tylko 80 typów bakterii. Jeszcze gorzej sytuacja może przedstawiać się w bagażnikach, gdzie spoglądając przez mikroskop doliczono się ponad 1000 różnych drobnoustrojów. Zdecydowaną większość z nich stanowią bakterie Bacillus cereus, które wywoływać mogą między innymi zatrucia pokarmowe.

Wszystko wynika z niedostatecznego sprzątania wnętrz naszych samochodów. Jak pokazały wyniki ankiety przeprowadzonej na sporej grupie kierowców tylko 1/3 z nich przyznała się, do sprzątania, odkurzania i mycia środka pojazdów przynajmniej raz w roku. Mało tego, aż 10% z zapytanych nigdy nawet nie odkurzyła foteli, bagażnika czy podłogi samochodów. Rozwojowi bakterii sprzyja spożywanie przez kierowców i pasażerów posiłków czy przechowywanie śmieci.

Pozdrawiam, Maria

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: