Jak obliczyć dzienne spożycie kofeiny?

Witaj,

Chcesz dokładnie oszacować, ile spożywasz kofeiny dziennie?. Przeczytaj poniższe wskazówki.

Wyobraź sobie typowy dzień. Policz każdy wypity napój od momentu wstania z łóżka. Skorzystaj w tym celu z poniższych wskazówek.Pamiętaj, że jeden kubek jest równy dwóm filiżankom, toteż możesz podwoić obliczenie, jeśli pijesz kawę z kubka, a nie z filiżanki.

Zawartość kofeiny w różnych napojach wynosi :

Kawa mielona  125-140 mg   w filiżance 225 ml

Kawa instant    70- 100 mg    w filiżance 225 ml

Herbata             60- 100 mg    w filiżance 225 ml

Napój typu cola  40 mg           w puszce 330 ml

Napój czekoladowy   5 mg       w filiżance 225 ml

Jaki jest wynik? Czy spożywasz dziennie więcej niż 250 mg kofeiny?

Nie jest niczym niezwykłym natrafianie na ludzi, którzy piją  3 gramy kofeiny dziennie w postaci trzydziestu filiżanek mocnej herbaty lub w równoważnej.Nic więc dziwnego, że uskarżają się  oni na bezsenność, mdłości , nadmierne pobudzenie, zmęczenie, lęki, stany alergiczne i tak  dalej.

Spróbuj na jakiś czas zredukować  dzienną dawkę kofeiny do zera. To samo dotyczy  każdego, kto cierpi na chroniczne stany lekowe- wszystkie tego typu  objawy mogą być spowodowane farmakologicznymi efektami kofeiny.

Tragedią jest, że pacjenci nie są świadomi takiego podejścia do tych zagadnień  kończą na lekach uspokajających, które mogą w rezultacie prowadzić  do zmęczenia  i obniżenia  nastroju.

Takie leki u niektórych ludzi nawet potęgują objawy lęku.

Niektórzy ludzie angażują sporo czasu i wysiłku w psychoterapię, szukając ukrytych przyczyn stanów lękowych, podczas gdy wszystkie te dolegliwości wywołane są przez kofeinę. Na ironię zasługują obrazy przedstawiające pacjentów roztrząsających przed psychologiem wpływ rozmaitych wydarzeń na obecne stany lękowe, a ten, nie mogąc znalezć rozwiązania, w zakłopotaniu drapie się w głowę.

Tymczasem winna jest tu kofeina.! Podobnie jest z alkoholem, który u osób szczególnie podatnych wywołuje stany lękowe, nawet jeśli jest spożywany w niewielkich ilościach.

Pozdrawiam, Marysia 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: