Jak uchronić się przed DVT- zakrzepicą żył głębokich?

Witaj,

Jeśli planujesz długi lot samolotem, nie pij alkoholu i nie bierz środków nasennych.
Musisz podczas lotu być wystarczająco rozbudzony, aby utrzymać swoje mięśnie w ruchu zapewniając odpowiednią cyrkulację  krwi. Wstań i chodz co godzinę lub dwie. Kiedy siedzisz, często zmieniaj swoją pozycję ciała w miarę możliwości.

Nie krzyżuj nóg, ponieważ może to osłabić przepływ krwi. Ubierz się w lekkie, luzne i wygodne  ubranie. Unikaj wszystkiego co mogłoby  ograniczyć krażenie. Pij dużo wody. Zapytaj lekarza czy nie trzeba  przyjmować dodatkowych leków w czasie podróży.

Ilekroć „utkniesz” w fotelu, staraj się regularnie poruszać stopami i mięśniami łydki. Na przykład: Umieść swoje stopy płasko na podłodze. Podnieś swoje palce w powietrzu, utrzymując pięty na ziemi. Przytrzymać przez 3 sekundy. Następnie odwrotnie- oprzyj palce, podnieś swoje pięty i przytrzymać przez 3 sekundy.

Oto inne proste ćwiczenie, które możesz zastosować, wówczas gdy  siedzisz w poczekalni lub w kinie: Podnieś stopę z podłogi i rób kręgi w powietrzu palcami. 1 okrąg przez 15 sekund w jednym kierunku, a następnie okrąg w drugim kierunku.To samo z drugą nogą. Lub obie nogi w tym samym czasie!

Nie siedz cały czas przy biurku. Ustaw przypomnienie na komputerze lub w telefonie po 1 godzinie. Staraj się chodzić po kilka minut. Użyj timera, aby pamiętać, o rozprostowaniu nóg i stóp. Pomyśl  o pończochach jeśli jesteś zagrożony DVT. Ale  pończochy  muszą być dobrane z wielkim rozmysłem bo może  być  ci niewygodnie.

Aktywność fizyczna jest doskonałym sposobem, aby uniknąć kolejnego zakrzepu żył głębokich. Ćwiczenia mogą pomóc  utrzymać prawidłową wagę ciała co również obniża ryzyko DVT.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: