Co z oczu, to i z wagi

Witaj,

Produkty znajdujące się na kuchennym blacie mogą pomóc w oszacowaniu wagi właściciela, zwłaszcza jeśli są to płatki śniadaniowe, słodkie napoje, ciastka czy suszone owoce.

Naukowcy z Cornell Food & Brand Lab sfotografowali i skatalogowali 210 amerykańskich kuchni. Wszystko po to, by sprawdzić, czy produkty stojące na blatach pozwalają przewidzieć wagę/BMI kobiety z każdego z gospodarstw.

Okazało się, że kobiety, które trzymały na blacie płatki śniadaniowe, ważyły 20 funtów (ok. 9 kg) więcej od sąsiadek, które ich nie miały. Panie ze stojącymi tam słodkimi napojami były zaś o 24-26 funtów cięższe (ok. 10,8-11,7 kg). Co istotne, właścicielki kuchni z miskami z owocami były szczuplejsze (różnica sięgała prawie 6 kg).

Rzeczy z blatu stanowią podstawę twojej diety widzianych pokarmów, czyli zjadania tego, co znajduje się w zasięgu wzroku. „Jako miłośnik płatków byłem zszokowany. Płatki uchodzą za zdrowy produkt, ale jeśli zjadasz ich garść podczas każdego pobytu w kuchni, nie pomoże to w utrzymaniu smukłej sylwetki” – wyjaśnia prof. Brian Wansink.

Choć autorzy przypominają, że studium ma charakter korelacyjny, Wansink uważa, że wyniki warto wziąć sobie do serca. W naszym laboratorium mamy takie powiedzenie: jeśli chcesz być szczupły, rób to, co robią szczupli ludzie. Jeśli więc szczupli uciekają się do konkretnego dizajnu, opróżniając blaty ze wszystkiego poza miską z owocami, nie zaszkodzi nam postąpić tak samo.

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: