Dlaczego za sukcesy płacimy czasami wysoką cenę

Witaj,

Istnieje starożytne chińskie powiedzenie, które brzmi” Obyś miał interesujące życie ” Być może wyda się to komuś miłym życzeniem, ale w rzeczywistości był to rodzaj przekleństwa, które służyło jako przestroga, by uważać, czego sobie życzymy.Interesujące życie może przynieść ze sobą nie tylko wspaniałe doświadczenia i radość, lecz również ogromne cierpienia. Twoje interesujące życie może się wiązać z koniecznością ciągłego poświęcania uwagi nie kończącym się obowiązkom i kryzysom – co jest bardzo interesujące, ale trudno to nazwać  szczęśliwym życiem.

We współczesnym świecie nowoczesna wersja chińskiego przekleństwa  mogłaby brzmieć:” Obyś miał życie pełne sukcesów”.

Sukces w takim sensie, w jakim go dzisiaj definiujemy i osiągamy – może przynieść ze sobą nie tylko  radość wynikajacą z posiadania rzeczy i możliwości,  lecz również  rozczarowanie i samotną rozpacz, zarówno osobom, ktore go doświadczają jak i ich najbliższym. A nazbyt często płacimy za niego syndromem toksycznego sukcesu, chronicznym poczuciem niedosytu, zwątpienia, rozczarowania i braku więzi, a w końcu depresją, która niszczy nasze zdrowie i małżeństwo i sprawia, ze nasze emocjonalnie zaniedbywane dzieci cierpią.

Anna mówi : „Jestem na szczycie w swojej dyscyplinie, lecz mam wrażenie, jakbym była na dnie swojego życia. Codziennie płaczę wieczorem, kiedy jestem sama. Oddałam cale lata młodzieńcze, żeby tu dotrzeć, a teraz się zastanawiam , czy było warto. Czasem  kryję się w kącie  i płaczę bez końca.

Wszyscy myslą , że jestem radośnie nastawiona  do życia, ale to tylko pozory. Tata umarł, gdy ja wspinałam się po szczeblach sukcesu, nigdy nie udało mi się  do niego zbliżyć. Teraz moja mama jest  bardzo chora, a ja nie mam czasu, żeby się nią opiekować. Myślę , że nigdy nie będę miała dzieci, bo wszystkie moje dotychczasowe związki były beznadziejne. Po prostu nie mam dość czasu i energii, żeby stworzyć prawdziwy związek, a poza tym wydaje mi się, ze moje sukcesy odstraszają  większość mężczyzn”. Boję się poświęcać uwagę sprawom naprawdę liczącym się w moim życiu, gdyż to mnie tylko zasmuca. Jestem bogata materialnie i uboga duchowo. Erich From  powiedział” Fakt, że miliony są dotknięte tą samą patologią, nie sprawia, że ci ludzie są zdrowi psychicznie.”

Pozdrowienia, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

1 komentarz

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: