Powiedz stop materialistycznym szaleństwom

Witaj,

Ludziom , którzy codziennie walczą o to, żeby mieć co do garnka włożyć, muszą ze zdumieniem obserwować, jak kolejny zestaw porcelanowych laleczek z serii dla kolekcjonerów reklamuje się jako coś, czego każdy potrzebuje.Prawdę mówiąc, samo pojęcie przedmiotów kolekcjonerskich jest trudne do zrozumienia dla osób, które naprawdę żyją w biedzie. Przykra i denerwująca jest myśl, że ludzie walczący o zaspokojenie najbardziej elementarnych potrzeb muszą przyglądać się, jak inni z takim zapałem kupują rzeczy, które w istocie nie mogą im być potrzebne.

Jak pisze profesor  Stephen Bertman : ” W miarę jak coraz więcej dóbr materialnych zapełnia przestrzeń intelektualną społeczeństwa, wypierają one znaczenie trosk niematerialnych. Społeczeństwo cofa się do prymitywnego stanu / umysłu małpy/, do czasów, gdy zaspokajanie potrzeb fizycznych nie zostawiało już czasu na nic innego. W tym nowym prymitywizmie rzeczy materialne odzyskują swoje miejsce  jako konsumowalne zródło ludzkiego zadowolenia.”

Błędnie traktujemy zwiększającą się konsumpcję jako postęp społeczny, a sukces mylimy z tym co  można nazwać towaryzacją czyli wykorzystywaniem dóbr materialnych do zwiększenia  poczucia sukcesu.

Konsumpcyjna mentalność sprawia, ze tracimy wszelkie poczucie dostatku i nieustannie działamy w myśl zasady : ” Zdobądzmy więcej, dopóki możemy, albo zginiemy „, która  kierowała postępowaniem naszych prymitywnych przodków.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

1 komentarz

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: