Kategorie
Odkrycia naukowe Twoje Zdrowie: Leczenie Ziołami

Czy nowe sposoby otrzymywania ludzkiej krwi już wkrótce?

Witaj,

Już niedługo ludzka krew może być „hodowana” na specjalnych plantacjach, naukowcom z Uniwersytetu w Lund udało się bowiem ekstrahować hemoglobinę, czyli najważniejszy składnik krwi, z buraków cukrowych. Białko zawierające w swoim składzie żelazo, jest produkowane w burakach, w dużych ilościach, pod wpływem „stresu”, gdy wystąpi mróz lub susza.

Uzyskanie hemoglobiny z buraków jest procesem nie bardziej skomplikowanym niż pozyskanie cukru. Naukowcy zakładają, że z jednego hektara uprawy można pozyskać aż 1-2 tony hemoglobiny. Przypomnijmy, że człowiek posiada jej w krwi około 1 kilogram.

Tak więc z tak małej uprawy będzie można uzyskać krew dla ponad 2 tysięcy ludzi. A to niezwykle ważna wiadomość, ponieważ w wielu krajach świata banki krwi w ogóle nie istnieją, a w tych co istnieją, wciąż jest deficyt życiodajnego płynu.

youtube https://www.youtube.com/watch?v=F_LaDdRmWGY?rel=0&showinfo=0%5D

Akademicy chcą teraz przeprowadzić eksperymenty na zwierzętach, w których chcą sprawdzić właściwości „buraczanej krwi”. Podchodzą do tego zadania z wielkim entuzjazmem, gdyż hemoglobina z tych roślin jest bardzo podobna do tej ludzkiej, szczególnie jej formy transportowanej po mózgu.

Jeśli testy przebiegną pomyślnie, już za kilka lat problem braku krwi w szpitalach może przejść do historii.

Już jestem…

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj,
Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka.
Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej- wspomagam leczenie konwencjonalne- ziołoterapią.
Obecnie udzielam porad internetowo.
Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, pisz na maila: tilikum52@onet.eu