Zmiana sposobu myślenia o stresie

Wielu osobom cierpiącym z powodu stresu może pomóc zastosowanie podstawowych zasad klinicznych.Jeśli na przykład kobieta wybierze się do dobrego terapeuty i poskarży się, że jej partner zupełnie z nią nie liczy i ignoruje jej uwagi, to terapeuta najprawdopodobniej  zapyta ją, jakie ta sytuacja wywołuje w niej uczucia.

Psychoterapeuta zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że mamy niewiele sposobów bezpośredniego wpływania na zachowania innych ludzi, dysponujemy  natomiast ogromnym potencjałem zmiany własnych reakcji i interpretacji zdarzeń. 

Według teorii psychologicznej ludzie marnują zbyt wiele czasu na próby zmiany innych, podczas gdy powinni raczej zmieniać siebie. Paradoks polega na tym, że bardzo często w momencie, gdy my się zmienimy, zachowania innych wobec nas również się zmieniają. Pierwszą i podstawową metodą radzenia sobie  ze stresem jest zatem zmiana sposobu myślenia o wyzwaniach, z jakimi musimy się zmierzyć

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.