Ważna porada nie tylko dla pań

Będzie to post mało przyjemny dla  was, ale muszę Wam to uświadomić, gdyż ludzie  najczęściej nie zwracają na to koniecznej uwagi.

Połowa wszystkich  chorób kobiecych spowodowana jest chronicznym zaparciem.

Prowadząc prze 30 lat zielarnię, kobiety przychodziły  żalić się na swoje problemy zdrowotne, wszystkie,które miały kłopoty z wypróżnieniem, również chorowały na choroby kobiece.        

Każdy powinien starać się oczyścić swoje jelito grube od nienormalnie stwardniałego kału, a następnie utrzymywać je w koniecznej czystości, spełniając wymagania przyrody.

Kiszka gruba człowieka, gdy jest zapełniona kałem, staje się rozsadnikiem wszystkich chorób. Czlowiek, który troszczy się o czystość kiszek, prawie nie bywa wystawiony na niebezpieczeństwo zarażenia się tą lub inną chorobą.

Jeżeli jelito grube jest tylko z lekka zanieczyszczone przez  stwardniały kał, to można je oczyścić za pomocą spożywania  większej ilości płynów i regularnego ruchu.

Lecz, gdy jelito jest zamulone więcej i kał przeleżał w nim bardzo długo; nabrawszy zielonkawego zabarwienia, to potrzebne są bardziej radykalne środki.

Gdy człowiek przyjmuje niedostateczną ilość płynów lub odkłada potrzeby przyrody na czas odpowiedniejszy a w końcu całkiem o nich zapomina, w jelicie grubym rozpoczyna się proces twardnienia kału.

Cała sfera brzuszna ulega wzdęciu i stwardnieniu, te przestarzałe odpadki zaczynają gnić, ukazują się tam glisty i małe robaczki a jelito grube  bywa  przepełnione ich jajami..

Niejednokrotnie nieprzyjemny zapach potu i zatruty oddech człowieka  służą za dowód dążenia przyrody  do uchylenia zła.

Przyroda rozumie niebezpieczeństwo jakie grozi z zatrzymania się kału w jelicie grubym i robi wszystkie  starania, żeby go usunąć inną drogą.

Ponieważ w tej sprawie ludzie bardzo się oddalili od wskazówek przyrody, należy zatem jej pomagać sztucznie, by potem ona już sama miała pracę utrzymywania w czystości kanału wydalniczego.
Popatrzmy jak to się odbywało w świecie zwierzęcym.

Przed kilkoma wiekami mieszkańcy Indii zauważyli, że ptak z rodziny ibisów powraca z pustyni ku brzegom większych rzek w bardzo wyczerpanym stanie, który przypuszczalnie wynikał z tego, że ptak zjadał jakieś jagody wywołujące zatwardzenie lub z tego, że długo pozostawał w miejscach bezwodnych i cierpiał z powodu pragnienia.

Możliwe, że ten stan wynikał z  polączenia obu tych ewentualności. Ku rzece przylatywał sam, nadzwyczaj osłabiony, ledwo poruszając skrzydłami

Przede wszystkim nabierał w dziób wody a następnie wdmuchiwał sobie wodę w kiszki i natychmiast odczuwał widoczną ulgę.

To wstrzykiwanie ptak powtarzał kilkakrotnie, dopóki zupełnie nie oczyścił  jelita grubego , następnie siadał i odpoczywał.

W końcu sam pił  dowoli i po kilku minutach ulatywał już zupełnie zdrowy i silny.

Wodzowie i kapłani plemienia zauważywszy tę operację i upewniwszy się o jej cudownym wyniku postanowili wypróbować tę metodę na starych ludziach, których organizmy, wskutek starości pracowały gorzej.

W ten sposób zostało wynalezione urządzenie w rodzaju trzcinowej szprycy za pomocą której zaczęto wstrzykiwać ciepłą wodę w jelita starców cierpiących na zaparcia.

Wynik był cudowny, starcy odmładzali się a nawet żenili.

Wiadomość zaczęła rozchodzić sie po okolicach

Zaczęto sprowadzać na noszach starców z innych plemion, by poddać ich cudownemu leczeniu.

Po tym zabiegu starcy wracali bez pomocy osób postronnych.Owczesne lewatywy odznaczały sie  potężnymi rozmiarami, ponieważ  wstrzykiwano widocznie od razu  po kilka  butelek wody, wskutek czego jelita tych ludzi oczyszczały sie ze wszystkich stwardniałych resztek.

Od czasu do czasu należy stosować lewatywę, nawet doświadczeni  lekarze  proktolodzy  zalecają ją swoim pacjentom . 

Nie jest to trudny zabieg po kilku zastosowaniach można nabrać wprawy, można ją przeprowadzić  samemu.

Dodaj do  wody trochę soku cytrynowego, lub jeśli masz poważne zatwardzenie – dodaj 2 łyżki oliwy.

Przeprowadz zabieg w łazience, zawieś worek z ciepłą wodą wyżęj, następnie cienką końcówkę wprowadz do odbytnicy, Odkręć mały kurek  z wodą. Tę czynność musisz przećwiczyć parokrotnie, gdyż kurek wylatuje i woda ucieka tam gdzie nie potrzeba.

Jeśli się uda, przetrzymaj wodę  przez chwilę a następnie wypróżnij się. Powtórz tę czynność chociaż ze dwa razy, aż spłynie czysta woda.

Na pewno poczujesz się swietnie  po tym zabiegu.

Nie przyzwyczajaj  jelit do tej czynności. Przeprowadzaj  te czynność raz na dwa tygodnie.

Pamiętaj , naważniejsze to pić  odpowiednią ilość wody- 2 -2, 5 litra wody dziennie, a wkrótce przekonasz się, że zdrowie znacznie ci sie polepszylo.

Następnie ustanów zwyczaj oddawania stolca zawsze w tym samym czasie.

Nie zwraacaj uwagi na to , czy odczuwasz chęć czy nie. Ustanowić ten zwyczaj jest niezwykle ważną rzeczą, gdyż natura lubi wszelkiego rodzaju przyzwyczajenia.

Pamiętaj, lekceważyć tego nie wolno, gdyż ma to olbrzymie znaczenie dla naszego zdrowia.

 Jeśli zastosujesz te rady, wkrótce wrócą ci rumieńce na policzki i nadadzą gładkość i sprężystość twojej skórze.

Zniknie biały osad na języku i wszystkie inne objawy towarzyszące  zapaleniu jelit wskutek nieusuniętych odpadków.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: