Co powoduje spadek wydajności twojego mózgu?

Witaj,

Należy pamiętać ,że żywotność  starzejącego się mózgu w dużej mierze zależy  od ilości spożywanej witaminy C. Zażywanie witaminy C jest oznaką zdrowego rozsądku, a skutkiem  będzie zwiększenie potencjału intelektualnego, co da jeszcze więcej zdrowego rozsądku Wyniki licznych badań wskazują , że wysokie stężenie witaminy C we krwi polepsza  czynności poznawcze i to w każdym wieku oraz chroni przed związanym z wiekiem zwyrodnieniem tkanki mózgowej, w tym chorobą Alzheimera i udarami.

Im więcej jej spożywamy, tym mniej zagraża nam  związane z wiekiem otępienie.

Szczególnie  przekonujące są badania wykonane na Uniwersytecie w Sydney na stu siedemnastu starszych osobach.Wykazały , ze ryzyko  wystąpienia poważnych zaburzeń poznawczych u biorących dodatkowo witaminę C wynosi – w porównaniu  z osobami jej nie zażywającymi-40%. Badania wykonano , posługując się krótką skalą oceny stanu psychicznego.Wyniki były niezależne od wykształcenia badanych.Gdy pożywienie  badanych było bogate  w witaminę C, zagrożenie to zmniejszyło się do 32 procent.

Również badania wykonane w Szwajcarii wykazały,  że  starsze osoby od 64 lat do 94 lat z najwyższym stężeniem witaminy C wypadły najlepiej w różnych testach  badających  sprawność pamięci.

Serdecznie  pozdrawiam,

Maria

Możliwość komentowania jest wyłączona.