Kto ma szansę na długie życie?

Witaj,dąb Bartek

Starzenie może  nieść ze sobą  ból i cierpienie,oraz słabość..

Ale daje  także nam glębię i bogactwo doświadczenia, spokój , mądrość, pełnię zycia oraz wdziek i siłę.

A więc, trzeba zaakceptować proces starzenia się  i podejmować działania zmierzające do poprawy naszego zdrowia.

Ludzkie komórki , które stają się nieśmiertelne nie przestrzegają zasad normalnego wzrostu i rozwoju, zachowują się samolubnie i niebezpiecznie /  komórki nowotworowe /- a w ostatecznym rozrachunku niszczą organizm w którym wyrosły.

Możemy bez wątpienia mieć nadzieję, że szkody jakie czyni w nas starość – przyjdą pózno a schyłek życia będzie łagodny i bezbolesny.

Jednak pragnienie  wiecznej młodości i ucieczki przed śmiercią wydaje się byc przejawem prawdziwej głupoty.

W tym wszystkim powinna byc akceptacja faktu, że się starzejemy , jak i tego , ze jesteśmy śmiertelni.

Regiony świata – w ktorych ludzie mieliby rzekomo długo żyć  to :

Abchazja- dawna kaukaska republika ZSRR

Hunzakut – dolina w Pakistanie

Vilcabamba- wioska w Ekwadorze

Okazało się, że mieszkańcy wioski w Ekwadorze dodawali sobie celowo lat, wykorzystując  nawet daty urodzin zmarłego starszego rodzeństwa.

W Abchazji  odkryto oszustwa metryk urodzenia z przyzwoleniem i wspieraniem przez państwo – które miało na celu stworzenie przyciągającego turystów mitu długowieczności.

Wszyscy mieszkańcy tych regionów prowadzili po prostu zdrowy tryb życia, musieli hodować zwierzęta, rąbać drewno na opał, nosić wodę i uprawiać pola, zdrowo się odżywiali, jedząc więcej świeżych produktów, nie znając przetworzonej zywności,

Abchazi często ucztowali, spozywając mnóstwo owoców, warzyw i mięsa a także jogurtu, ktory do dziś uważany jest za specyfik odmładzający.

Na przyjęciach pili także alkohol.

We wszystkich tych regionach oczywistym były silne więzi społeczne – co ma ogromny wpływ na długowieczność.

Uwaga: Wiekszość stulatków to kobiety i większość istotnie niedomaga, jednak  wiele z nich są w doskonałej formie..

Najczęściej są to kobiety ze średnim wykształceniem, żyjące osobno lub z dziećmi.

Cierpiace na problemy ze sluchem i wzrokiem, pragnące uniknąć zamieszkania  w domu opieki, przebojowe i uparte, ogólnie rzecz biorąc  zadowolone z zycia.

Dzisiejszy post kończę stwierdzeniem:Ani suplementy dietetyczne ani diety nie mają takiego wpływu na długowieczność jak : aktywność  fizyczna oraz utrzymywanie więzi społecznych oraz determinacja by jak najdłużej pozostać zdrowym.

Na zdjęciu dąb Bartek- najstarsze drzewo w Polsce.  Podobno liczy 1200 lat.

.Ma 30 m wysokości ,  średnica pnia -prawie 10 m,.srednica korony drzewa-około 40 m.

Legenda głosi ,że pod tym drzewem odpoczywał Bolesław Krzywousty.

Pozdrawiam, Maria

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: