Zapobieganie stresom emocjonalnym

 

Witaj,stres

Jedną z głównych  przyczyn predyspozycji do jakichkolwiek  chorób jest emocjonalny stres.Jeśli człowiek  jest niezrównoważony emocjonalnie , nerwowy , stale „przeżywa” sprawy z pracy , domu  itp. o żadnym zdrowiu nie może być mowy.

Dlatego pierwszą sprawą jest wziąć się w garść i zacząć trzezwo odnosić się  do otoczenia.

Następny krok  w walce ze stresem emocjonalnym  to ruch fizyczny. Pomaga on  czlowiekowi  rozładować się  i zrelaksować.

Jako ruch fizyczny  możemy zastosować  powszechnie dostępne spacery, bieg truchtem, ćwiczenia z hantlami, praca w ogródku, spacer z psem. Pomoże to nam spać i  nie przejmować się błahymi sprawami.

Odżywianie w stresie powinno być  pełne substancji  biologicznie czynnych : witamin, soli mineralnych / o tym wszystkim już pisałam/, ale przypominam: w miarę możliwości jedzmy  tylko dobrą jakościowo  żywność, unikajmy cukru, wyrobów z białej mąki , kofeiny, alkoholu, produktów smażonych.

Przyczyną stresu mogą być też  produkty mleczne, które  często wywołują alergię.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: