Kategorie
Twoje Zdrowie: Leczenie Ziołami

Zapobieganie stresom emocjonalnym

 

Witaj,stres

Jedną z głównych  przyczyn predyspozycji do jakichkolwiek  chorób jest emocjonalny stres.Jeśli człowiek  jest niezrównoważony emocjonalnie , nerwowy , stale „przeżywa” sprawy z pracy , domu  itp. o żadnym zdrowiu nie może być mowy.

Dlatego pierwszą sprawą jest wziąć się w garść i zacząć trzezwo odnosić się  do otoczenia.

Następny krok  w walce ze stresem emocjonalnym  to ruch fizyczny. Pomaga on  czlowiekowi  rozładować się  i zrelaksować.

Jako ruch fizyczny  możemy zastosować  powszechnie dostępne spacery, bieg truchtem, ćwiczenia z hantlami, praca w ogródku, spacer z psem. Pomoże to nam spać i  nie przejmować się błahymi sprawami.

Odżywianie w stresie powinno być  pełne substancji  biologicznie czynnych : witamin, soli mineralnych / o tym wszystkim już pisałam/, ale przypominam: w miarę możliwości jedzmy  tylko dobrą jakościowo  żywność, unikajmy cukru, wyrobów z białej mąki , kofeiny, alkoholu, produktów smażonych.

Przyczyną stresu mogą być też  produkty mleczne, które  często wywołują alergię.

Autor: Maria Bereziak

Witaj,
Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka.
Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej- wspomagam leczenie konwencjonalne- ziołoterapią.
Obecnie udzielam porad internetowo.
Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, pisz na maila: tilikum52@onet.eu