Co jeszcze dobrego dla Twoich kości?

Witaj,

Bor dla kości.? To niezwykłe spostrzeżenie! Minerał występujący śladowo, może mieć istotny wpływ na osteoporozę. Jeśli nie jesz owoców i orzechów, nie dostarczasz swojemu  organizmowi  dostatecznych ilości  boru. Taki niedobór może  upośledzać przemianę wapnia, czyniąc kości bardziej kruche i łamliwe.Bor bardzo aktywnie podnosi  poziom estrogenów, które zapobiegają utracie wapnia i demineralizacji  kości.

Jednym słowem  bor działa  trochę,  jak zastępcza  terapia estrogenowa.

Dr  Nielsen  z Centrum Badań nad Żywieniem Departamentu Rolnictwa USA w Północnej Dakocie twierdzi , że bez dostatecznej ilości boru  organizm nie jest w stanie zatrzymać wapnia.

Kobiety po menopauzie, które są  na diecie niskoborowej, mają dużo większą skłonność do  utraty wapnia i magnezu.

Po podaniu dziennej dawki boru 3 mg, nastąpił u tych kobiet  wzrost poziomu wapnia o około 40%.

W badaniach dr Nielsena  bor zwiększał dwukrotnie  produkcję  estradiolu, najbardziej aktywnej formy hormonu estrogenowego.

Wegetarianie  mają o wiele rzadziej  zrzeszotnienie kości- bor występuje  w większej ilości w owocach, zwłaszcza jabłkach, gruszkach , winogronach, rodzynkach, brzoskwiniach, w warzywach strączkowych, zwłaszcza soi, orzechach , także w migdałach, orzechach laskowych oraz w miodzie.

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: