Winko z kwiatków mniszka

Witaj,

Kwiat mniszka zwany  inaczej brodawnikiem / w białostockim/, dmuchawcem / w kieleckim /, / wilczym zębem / w lubelskim, /  pąpawą w sandomierskim/ pobudza czynności  żołądka, wzmacnia ogólnie, działa żółciopędnie i moczopędnie.Wino na kwiatach mniszka robi się w następujący sposób:

pół kilo kwiatu,

2 kg cukru

4 litry wody

1 porcja drożdży winnych.

Nastawia się w ciemnym miejscu na kilka godzin. Gdy kwiat opadnie na dno wino się zlewa do butelek i przechowuje zawsze w ciemnym miejscu.

Zażywa się dwa razy dziennie mały kieliszek przed jedzeniem przy dolegliwościach kobiecych / przy niedomodze jajników, zapaleniu przydatków, nadmiernych krwawieniach macicznych i syndromie miesiączkowania/.

Ponadto winko jest wspaniałe przy zaburzeniach trawienia.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: