Unikaj tych pokarmów, jeśli nie chcesz mieć problemów z sercem.

Witaj,

Aby zachować optymalne funkcjonowanie układu sercowo- naczyniowego unikaj w swojej diecie  tych produktów.

Tłuszczów trans. Znajdziesz je  w większości margaryn, przekąsek, przetworzonej żywności i niektórych olejach do smażenia, te tłuszcze (często notowane na etykietach produktów spożywczych jako „uwodorniony” lub „częściowo uwodorniony” olej) mogą zmniejszać stężenie HDL ( „dobrego”), poziom cholesterolu i podnieść poziom LDL ( „zły „) cholesterolu. Należy także unikać wielonienasyconych tłuszczów do smażenia, takie jak olej sojowy używany do głębokiego smażenia. Tłuszcze te są utlenione; mogą powodować wiele negatywnych skutków dla twojego zdrowia..

Białka zwierzęcego. Spożywanie nadmiaru białka zwierzęcego podnosi  poziom homocysteiny   co jest szkodliwe dla serca. Zamiast białka zwierzęcego, spróbuj  białka sojowego np. tofu.

Węglowodanów  rafinowanych . Ciastka, ciastka, krakersy, miękkie pieczywo, chipsy i napoje gazowane mogą zwiększyć poziom trójglicerydów.

Sodu . Nadmiar sodu jest związany z wysokim ciśnieniem krwi i chorobami serca. Najwięcej sodu spożywamy w konserwach, żywności przetworzonej oraz w jedzeniu restauracyjnym. Szczypta soli w posiłkach domowych jest znikoma w porównaniu z posiłkami na mieście.Warto się przemóc i przygotowywać posiłki w domu.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: