Odnajdz w sobie kreatywność dziecka

Witaj,

Wiem co myślisz: Nie mam artystycznych zdolności , nie umiem rysować, śpiewać ani tańczyć. Nie mam odpowiedniej koordynacji ruchowej, nie jestem uzdolniony,Rozumiem twoje obawy, jednak nie chodzi tu o rodzaj artystycznej ekspresji rozumianej w sposób tradycyjny.

Wiemy, że dzieci czują naturalną potrzebę artystycznej ekspresji, kiedy tylko wezmą do ręki kredę.

Jednak większość z nas z wiekiem traci wiarę w swoje twórcze  umiejętności.Uczy się  nas / niesłusznie/, że musimy posiadać wyjątkowe zdolności , aby angażować się w jakąś formę sztuki, zamiast po prostu cieszyć się z radości , którą daje swobodne wyrażanie się poprzez artystyczne działanie.

Odnajdz w sobie kreatywność dziecka.

Każdy z nas  znajdzie odpowiadającą mu dziedzinę. Może to będzie garncarstwo, może spróbujesz swoich sił w pisaniu poezji, tworzeniu kolarzy, malowaniu, fotografowaniu, szyciu, tańcu, zajęciach teatralnych- wszystkim co przyniesie ci radość

Może lubisz pracować rękami.

Jeśli tak zapisz się na zajęcia z ogrodnictwa lub florystyki.

Nawet codzienne czynności jak gotowanie, mogą być formą sztuki.

Musisz eksperymentować.Twoja kreatywność w dziedzinie która Ci odpowiada pomoże Ci odzyskać równowagę psychiczną po traumatycznych przeżyciach, lub wypełni wolny czas . Da ci to poczucie sensu i radości życia.

W kreatywny sposób możesz rozwiązać również problemy, które napotykasz w pracy, a których jest mnóstwo.

Działaj zgodnie z procesem pobudzania swojego twórczego potencjału a bardzo szybko uzyskasz satysfakcjonujące rezultaty.

Musisz tylko w kreatywny sposób poszukiwać nowych pomysłów i myśleć pozytywnie.

Uważam, że najważniejszą sprawą jest powstrzymywanie się od oceniania siebie i nie zastanawianie się  nad tym, co inni pomyślą o rezultatach twoich twórczych działań.

Robisz coś dla siebie, chcesz wieść bardziej wartościowe, sprzyjające także samouzdrawianiu życie, chcesz zadowolić  samego siebie, nikogo innego.

Pozdrawiam, Marysia.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: