Odnajdz w sobie kreatywność dziecka

Witaj,

Wiem co myślisz: Nie mam artystycznych zdolności , nie umiem rysować, śpiewać ani tańczyć. Nie mam odpowiedniej koordynacji ruchowej, nie jestem uzdolniony,Rozumiem twoje obawy, jednak nie chodzi tu o rodzaj artystycznej ekspresji rozumianej w sposób tradycyjny.

Wiemy, że dzieci czują naturalną potrzebę artystycznej ekspresji, kiedy tylko wezmą do ręki kredę.

Jednak większość z nas z wiekiem traci wiarę w swoje twórcze  umiejętności.Uczy się  nas / niesłusznie/, że musimy posiadać wyjątkowe zdolności , aby angażować się w jakąś formę sztuki, zamiast po prostu cieszyć się z radości , którą daje swobodne wyrażanie się poprzez artystyczne działanie.

Odnajdz w sobie kreatywność dziecka.

Każdy z nas  znajdzie odpowiadającą mu dziedzinę. Może to będzie garncarstwo, może spróbujesz swoich sił w pisaniu poezji, tworzeniu kolarzy, malowaniu, fotografowaniu, szyciu, tańcu, zajęciach teatralnych- wszystkim co przyniesie ci radość

Może lubisz pracować rękami.

Jeśli tak zapisz się na zajęcia z ogrodnictwa lub florystyki.

Nawet codzienne czynności jak gotowanie, mogą być formą sztuki.

Musisz eksperymentować.Twoja kreatywność w dziedzinie która Ci odpowiada pomoże Ci odzyskać równowagę psychiczną po traumatycznych przeżyciach, lub wypełni wolny czas . Da ci to poczucie sensu i radości życia.

W kreatywny sposób możesz rozwiązać również problemy, które napotykasz w pracy, a których jest mnóstwo.

Działaj zgodnie z procesem pobudzania swojego twórczego potencjału a bardzo szybko uzyskasz satysfakcjonujące rezultaty.

Musisz tylko w kreatywny sposób poszukiwać nowych pomysłów i myśleć pozytywnie.

Uważam, że najważniejszą sprawą jest powstrzymywanie się od oceniania siebie i nie zastanawianie się  nad tym, co inni pomyślą o rezultatach twoich twórczych działań.

Robisz coś dla siebie, chcesz wieść bardziej wartościowe, sprzyjające także samouzdrawianiu życie, chcesz zadowolić  samego siebie, nikogo innego.

Pozdrawiam, Marysia.

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/