Odnajdz w sobie kreatywność dziecka

Witaj,

Wiem co myślisz: Nie mam artystycznych zdolności , nie umiem rysować, śpiewać ani tańczyć. Nie mam odpowiedniej koordynacji ruchowej, nie jestem uzdolniony,Rozumiem twoje obawy, jednak nie chodzi tu o rodzaj artystycznej ekspresji rozumianej w sposób tradycyjny.

Wiemy, że dzieci czują naturalną potrzebę artystycznej ekspresji, kiedy tylko wezmą do ręki kredę.

Jednak większość z nas z wiekiem traci wiarę w swoje twórcze  umiejętności.Uczy się  nas / niesłusznie/, że musimy posiadać wyjątkowe zdolności , aby angażować się w jakąś formę sztuki, zamiast po prostu cieszyć się z radości , którą daje swobodne wyrażanie się poprzez artystyczne działanie.

Odnajdz w sobie kreatywność dziecka.

Każdy z nas  znajdzie odpowiadającą mu dziedzinę. Może to będzie garncarstwo, może spróbujesz swoich sił w pisaniu poezji, tworzeniu kolarzy, malowaniu, fotografowaniu, szyciu, tańcu, zajęciach teatralnych- wszystkim co przyniesie ci radość

Może lubisz pracować rękami.

Jeśli tak zapisz się na zajęcia z ogrodnictwa lub florystyki.

Nawet codzienne czynności jak gotowanie, mogą być formą sztuki.

Musisz eksperymentować.Twoja kreatywność w dziedzinie która Ci odpowiada pomoże Ci odzyskać równowagę psychiczną po traumatycznych przeżyciach, lub wypełni wolny czas . Da ci to poczucie sensu i radości życia.

W kreatywny sposób możesz rozwiązać również problemy, które napotykasz w pracy, a których jest mnóstwo.

Działaj zgodnie z procesem pobudzania swojego twórczego potencjału a bardzo szybko uzyskasz satysfakcjonujące rezultaty.

Musisz tylko w kreatywny sposób poszukiwać nowych pomysłów i myśleć pozytywnie.

Uważam, że najważniejszą sprawą jest powstrzymywanie się od oceniania siebie i nie zastanawianie się  nad tym, co inni pomyślą o rezultatach twoich twórczych działań.

Robisz coś dla siebie, chcesz wieść bardziej wartościowe, sprzyjające także samouzdrawianiu życie, chcesz zadowolić  samego siebie, nikogo innego.

Pozdrawiam, Marysia.

Published by

Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo- miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości także spotkamy się osobiście w gabinecie- pisz: tilikum52@onet.eu