Jeśli cierpisz na zespół niespokojnych nóg

Witaj,

Stan zwany zespołem niespokojnych nóg występuje dość powszechnie.

Uciążliwe dla człowieka objawy, takie jak uczucie kłucia , palenia , oraz częste , mimowolne ruchy nóg, zazwyczaj wystepują  zaraz po siadaniu, lub po położeniu się do łóżka, co może przeszkadzać w spaniu.

Prawdopodobnie powodem występowania  zespołu niespokojnych nóg, zwlaszcza u kobiet jest brak żelaza.

Te osoby moga spożywać  produkty  bogate w żelazo, takie jak wątroba/ niewskazana dla kobiet w ciąży / , nerki i suszone morele.

Pomocna może  być także  znajdująca sie w mięsie  witamina B12.

Trzeba dbać , aby w codziennym pożywieniu znalazły sie orzechy, nasiona roślin strączkowych, pietruszka i warzywa zielonolistne, które dostarczają kwasu foliowego,  potrzebnego do tworzenia czerwonych ciałek krwi.

Zespół niespokojnych nóg, może być także skutkiem choroby ukladu krążenia , dlatego powinno sie używać  nie solonego masła orzechowego i owoców awokado, ponieważ dostarczają one witaminy  E  wspomagającej  prawidłowe funkcjonowanie obwodowego systemu krążenia.

Banany sa dobrym zródłem potasu, który pomaga w regulowaniu ciśnienia krwi oraz potrzebny  jest do wlaściwego funkcjonowania mięśni.

Należy także zredukować spożycie soli.

Kofeina i nikotyna powodują zwężenie naczyń krwionośnych, pogarszając krażenie.

Trzeba więc ograniczyć się do picia nie więcej niż 3 filiżanek kawy lub herbaty.

Należy także unikać nikotyny.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: