Ratunek dla nastolatków z trądzikiem?

Witaj,

Trądzik młodzieńczy jest chorobą skóry, która spędza sen z powiek dużej części młodzieży na świecie. Naukowcy donoszą teraz jednak, że udało się dokonać przełomu w walce z tym schorzeniem. Jesteśmy bardzo blisko skutecznej szczepionki.

Przy nowym odkryciu zastosowano zupełnie inne podejście niż dotychczas. Stosowane do tej pory kuracje opierały się bowiem głównie na prowadzeniu wyniszczającej wojny z bakteriami powodującymi wypryski na skórze z pomocą antybiotyków. Minus tych leków jest taki, że zaburzają one naturalny balans skóry i mogą prowadzić do brzydkich blizn, których nie pozbędziemy się już nigdy.

Nowe odkrycie jest dziełem wspólnych wysiłków największego na świecie producenta szczepionek – francuskiej firmy Sanofi Pasteur – oraz naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego.

Tym razem zamiast walki z bakterią Propionibacterium acnes, która w ponad 80% przypadków odpowiada za trądzik, naukowcy skierowali swoje działa na białka, które są produkowane przez te bakterie.

Trądzik powstaje gdy gruczoły łojowe produkują nadmierną ilość łoju (co pojawia się w wieku młodzieńczym z powodu zaburzenia równowagi hormonalnej) – będącego naturalnym czynnikiem nawilżającym naszą skórę – przez co blokują się pory skóry. Białko, które obecnie wzięli na cel badacze, zaczyna zabijać komórki skóry powodując, że nasz organizm stara się walczyć ze stanem zapalnym zalewając okolicę białymi krwinkami – co w efekcie prowadzi do wyprysków.

Przeprowadzone na myszach (dokładnie na ich uszach) testy pokazały, ze nowa szczepionka powoduje, że nasz organizm szybko tworzy przeciwciała, które skutecznie potrafią „wyłączyć” owe białka, przez co stan zapalny nie jest tak wyraźny lub wcale nie występują jego zewnętrzne objawy.

Mimo, że szczepionki zazwyczaj używane są aby zapobiegać chorobom, tym razem mogą one zostać wykorzystane do leczenia.

Liczy się, że na całym świecie rynek leków do walki z trądzikiem wart jest około 10 milionów złotych rocznie. A zdecydowanie jest z czym walczyć, jako że takie choroby skóry w wieku młodzieńczym mogą prowadzić do wielu problemów w psychice młodych ludzi, a liczy się, że nawet 20% osób przechodzących trądzik może skończyć z bliznami.

Sanofi Pasteur

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: