Ten olejek zmniejsza uciążliwe objawy menopauzy

Witaj,

U pacjentki w wieku 44 lat pojawiły się uciążliwe problemy początków menopauzy: uderzenia gorąca, nocne pocenie się, gwałtowne zmiany nastroju.

Aromaterapeutka zastosowała mieszankę olejków geraniowego / wyrównuje poziom hormonów/ i neroli  / uspokojenie po przebudzeniu się w nocy /.Nośnikiem był olej ze słodkich migdałów i olej z wiesiołka ponieważ dodatkowo pacjentka skarżyła się na bardzo wysuszoną skórę.

Już po pierwszym masażu pacjentka stwierdziła, że czuje sie jak nowo narodzona i w pełni zrelaksowana

Olejek neroli lub olejek kwiatu pomarańczy gorzkiej otrzymuje się  z kwiatów drzewa pomarańczy gorzkiej rosnącego dziko i uprawianego w krajach basenu Morza  Sródziemnego oraz na wyspie Haiti

Zarówno w starozytnym Egipcie jak i Grecji i Rzymie kwiaty pomarańczy były stosowane w celach dekoracyjnych ale także do odświeżania i dezynfekcji pomieszczeń , do kapieli i namaszczania.

Nazwa olejku pochodzi od miejscowości Nerona we Włoszech.Żona jednego z ksiażąt Neroli perfumowała tym olejkiem swoje  rękawiczki  i dodawała go do kapieli.

Olejek Neroli ma znakomite działanie  uspokajające przy wszelkiego rodzaju napięciach nerwowych oraz zaburzeniach pracy serca.Stosuje sie go  przy wszelkich schorzeniach na tle nerwowym. Pomaga przy zaburzeniach gastrycznych- obstrukcjach. Oczyszcza i odżywia skórę, działa odmładzająco i regenerująco, zmniejsza pękanie podskórnych naczyń krwionośnych.

Pozdrawiam, Marysia

Możliwość komentowania jest wyłączona.