Robo- apteki już wkrótce

Pierwsze roboty dotarły do dziedziny jaką jest farmacja. W Centrum Medycznym Uniwersytetu Kalifornijskiego powstała specjalna apteka, w której roboty wyręczają ludzi.

W aptece „zatrudnione” zostały na razie 3 maszyny, których zadaniem jest przygotowywanie i obchodzenie się z medykamentami, które mogłyby być groźne dla pracujących tam ludzi.

Cały proces przebiega następująco – lekarz wystawia receptę, którą przesyła farmaceucie – który z kolei wkłada ją do odpowiedniego skanera w maszynie skąd roboty przejmują ją i wykonują całą brudną robotę.

Brudna robota polega na przygotowaniu składników, spreparowaniu, a następnie odpowiednim opakowaniu i opisaniu leków.

Pracownicy Centrum Medycznego są zachwyceni pracą maszyn – dają one więcej czasu farmaceutom, którzy mogą wspomóc teraz lekarzy w doborze odpowiedniego leku, podczas gdy w ich żmudnej pracy wyręczają ich roboty. Do tego też na 350 tysięcy przygotowanych dawek leków, nie pomyliły się one ani razu.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: