Robo- apteki już wkrótce

Pierwsze roboty dotarły do dziedziny jaką jest farmacja. W Centrum Medycznym Uniwersytetu Kalifornijskiego powstała specjalna apteka, w której roboty wyręczają ludzi.

W aptece „zatrudnione” zostały na razie 3 maszyny, których zadaniem jest przygotowywanie i obchodzenie się z medykamentami, które mogłyby być groźne dla pracujących tam ludzi.

Cały proces przebiega następująco – lekarz wystawia receptę, którą przesyła farmaceucie – który z kolei wkłada ją do odpowiedniego skanera w maszynie skąd roboty przejmują ją i wykonują całą brudną robotę.

Brudna robota polega na przygotowaniu składników, spreparowaniu, a następnie odpowiednim opakowaniu i opisaniu leków.

Pracownicy Centrum Medycznego są zachwyceni pracą maszyn – dają one więcej czasu farmaceutom, którzy mogą wspomóc teraz lekarzy w doborze odpowiedniego leku, podczas gdy w ich żmudnej pracy wyręczają ich roboty. Do tego też na 350 tysięcy przygotowanych dawek leków, nie pomyliły się one ani razu.

Pozdrawiam, Marysia

Opublikowane przez Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej- wspomagam leczenie konwencjonalne- ziołoterapią. Obecnie udzielam porad internetowo. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, pisz na maila: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: