Odśwież oczy przemęczone pracą!

Witaj,

Najlepszym środkiem na czyste, błyszczące oczy jest dobry sen. Bez tego oczy są zmęczone, zaczerwienione i podrażnione. Przy pielęgnacji oczu szczególną uwagę należy zwrócić na czystość. Zioła do przemywania oczu, gotować przez 20 minut, aby wyeliminować jak najwięcej bakterii.

Roślina zwana świetlikiem zdobyła największy rozgłos zapewniający oczom świeżość i blask. Niemcy zwą ją Augentrost / ukojenie oczu /, Francuzi zaś casse- lunnette / stłucz okulary / a Włosi / luminella- światło oczu /. Świetlik usuwa zmęczenie i ból oraz łzawienie spowodowane gorączką czy katarem siennym.

Płukanka ze świetlika

2 łyżeczki świeżego zioła lub 2  łyżeczki ususzonego gotować w 2 szklankach wody przez 20 minut. Ostudzić, odcedzić i natychmiast używać.

Płukanka z rzepiku. Teraz jest pora na zbiór

Garść świeżych szczytów pędów gotować w 21/2 szklanki wody przez 20 minut. Ostudzić , odcedzić i natychmiast używać.

Kompresy na oczy. Oczy zmęczone pracą można odświeżyć w następujący sposób. Zaparzyć 2 szklanki rumianku lub kwiatu dzikiej róży  z dwóch torebek przez 3 minuty. Po ostudzeniu przyłożyć do oczu i odpoczywać przez 15 minut z nogami ułożonymi wysoko. Można stosować także torebki czarnej herbaty.

Żel ze świetlika lub kwiatu czarnego bzu.

Żelatynę rozpuścić w silnym odwarze ze świetlika lub w wodzie z kwiatu bzu czarnego. Uzyskuje się łagodzący i odświeżający żel. W sklepach zielarskich  aptekach można  kupić  żele  z różnymi dodatkami ziół.

Możliwość komentowania jest wyłączona.