Czy wiesz, że nawet 1 papieros może nam zaszkodzić?

Witaj,

W XXI wieku wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Jednak najnowsze badania amerykańskich (a jakże) naukowców pokazują, że palenie może powodować negatywne zmiany w organizmie w ciągu zaledwie kilku minut (a nie lat, jak wcześniej myślano).

Raport opublikowany w magazynie naukowym Chemical Research in Toxicology pokazuje, że wywołujące raka chemikalia tworzą się dosłownie w chwilę po tym jak zapalimy.

Badanie dotyczyło policyklicznych węglowodorów aromatycznych (PAH). Okazało się, że w 15 do 30 minut po zapaleniu papierosa, a więc po wdychaniu PAH, są one przetwarzane przez nasz organizm na chemikalia zdolne zmienić nasze DNA i powodujące raka.

Naukowcy uważają, że wyniki ich badań powinny być jasnym sygnałem dla tych, którzy rozważają rozpoczęcie palenia (i dla tych, którzy już palą), jako że nawet ten jeden papieros jest w stanie wyrządzić ogromne szkody w organizmie.

Źródło

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: