MEDYCYNA LUDOWA W WALCE Z BORELIOZĄ

Witaj,

Eeikozanoidy – nasze komórki produkują dobre i złe eikozanoidy. Ich odkrycie zostało nagrodzone w 1962 roku Nagrodą Nobla. Dobre eikozanoidy wykazują działanie jako czynniki leczące zapalenia i wspomagające  gojenie się ran, zmniejszają bóle i pobudzają  system odpornościowy.Eikozanoidów nie można zażywać, można tylko wpływać na ich produkcję poprzez odpowiednie odżywianie.Jedna trzecia powinna powstawać z chudego białka pochodzącego z mięsa, ryb i soi, dwie trzecie z warzyw , sałat i owoców.Eikozanoidy są produktami przemiany nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zródłem mogą być: oleje z oliwek, rzepaku, orzechów lub awokado.

ENZYMY-  Preparaty zawierające w swoim składzie takie związki, jak : trypsyna, chymotrypsyna, papaina, bromelaina, pankreatyna, lipazy, amylazy, pomagają  przy odtruciu i przyspieszają procesy przemiany materii.

ELEKTROTERAPIA

Nerwobóle zmniejszają się pod wpływem prądu elektrycznego o niskiej częstotliwości. W tym celu proponuje sie różnorodne urządzenia.http://bitmed.pl/190-aparaty-do-elektroterapii

FIZJOTERAPIA- Ciepłe powietrze, masaże, kąpiele, masaże podwodne i gimnastyka korekcyjna usuwają napięcie i prowadzą do zmniejszenia bólów nerwowych, mięśniowych i stawowych. Przerywają one diabelski krąg: ból- napięcie mięśni- zaburzenia ukrwienia- ból poprawiają samopoczucie.

HIPERBARYCZNE NATLENIANIE / HBO / – Leczenie odbywa się w komorze ciśnieniowej, w której wdycha się  czysty tlen. Tlen zabija bakterie. Po 3-4 tygodniach codziennych seansach leczniczych pacjenci opowiadają o zmniejszeniu się dolegliwości i wyraznym przedłużeniu okresów między ich występowaniem.

HIPNOZA- To bardzo stara metoda leczenia powoduje stan transu między snem a czuwaniem w którym pacjent może zaktywować własne siły do uzdrowienia ciała i duszy.Metoda pomaga także uświadomić sobie trudne problemy i ułatwia znajdowanie sposobu ich rozwiązania.

HOMEOPATIA- Niektorzy uzdrowiciele lub znachorzy nazywają sie homeopatami, co jednak nie ma nic wspólnego z klasyczną homeopatią według Samuela Hahnemanna. Nie potrzebuje ona laboratoriów, ani osobliwych urządzeń do rezonansu lub analiz tylko uważnych słuchaczy i analityków.

W homeopatii stosuje się wysoko rozcieńczone substancje w formie tabletek, kropli, syropów, maści lub globulek. Systemowa homeopatia leczy konkretne dolegliwości, całościowa natomiast szuka środka, który pasuje do osobowości pacjenta. Droga  do tego opiera się na zebraniu wywiadu, stworzeniu całościowego obrazu pacjenta w odniesieniu do historii choroby, jego niechęci, charakteru, nastawienia życiowego. Zaletą tego sposobu leczenia jest umożliwienie organizmowi samoregulacji i to nie tylko w związku z dolegliwościami z boreliozą .

JEMIOŁA- Pewna pielęgniarka stwierdziła, że jej samej zastrzyki z ekstraktem z jemioły, podawane przez skórę brzucha, w ciągu kilku dni przyniosły znaczna poprawę i ograniczyły dolegliwości bólowe. Z książki ” So abeitet das Immunsystem” / V.FRIEBEL 1992 / pochodzi uzasadnienie: W przypadku preparatu z jemioły po 6 godzinach od iniekcji występuje wprawdzie spadek, ale 24 godziny pozniej wzrost naturalnych komórek zabójców / NK / i dużych limfocytów z ziarnistościami.

W przypadku kombinowanych preparatów roślinnych / jemioła, wawrzyn wilcze łyko, wilczomlecz / stwierdzono stymulację niespecyficznego układu immunologicznego, która jest nawet silniejsza, niż w przypadku pojedynczych preparatów.

Ale  także preparaty stosowane doustnie mogą stymulować układ immunologiczny. W każdym przypadku jednak zbyt wysokie dawki mogą doprowadzić do przeciwnego efektu, także do powstania alergii. Przed zastosowaniem preparatu koniecznie należy skonsultować się z mądrym doświadczonym lekarzem.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: