Dobra na wzdęcia…

Ta popularna zielenina ma dużą wartość odżywczą zawiera witaminy: A i C, liczne minerały, w  tym żelazo.

Natka pietruszki  zasługuje na znacznie szersze niż dotychczas  wykorzystanie w naszych potrawach, tym bardziej , ze nie tylko dodaje im aromatu i zdobi swą intensywna barwą,  ale również pomaga w ich strawieniu.

Zielona pietruszkę zaleca się szczególnie w razie skłonności do wzdęć.

Można zrobić napar z jej suszonych listków albo po prostu pamiętać o regularnym dodawaniu jej do zup, ryżu, warzyw, kanapek.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: