Suchy, męczący kaszel palacza- moja recepta

Witaj,

Palaczom , którzy palą dużo tzn. ponad 20 papierosów dziennie polecam: skrzyp do usunięcia męczącego, suchego, porannego kaszlu. Kaszel ten nie jest objawem przeziębienia i od środków wykrztuśnych, rozgrzewających czy inhalacyjnych- nie ustąpi.

Oto recepta: 2 łyżki skrzypu/ kupić w zielarni /  gotować w pół litrze wody zimnej pod przykryciem pół godziny,  następnie zasypać łyżką korzenia ślazu, gotować jeszcze kilka minut, po czym odstawić do naciągnięcia. Uzyskany odwar popijać w ciągu dnia małymi ilościami. Oczywiście o ile nie rzuci się palenia, a przynajmniej nie ograniczy poważnie ilości wypalanych papierosów, kurację taką należy powtarzać co dwa miesiące i pić taki odwar przez dwa tygodnie.

Zaniedbywanie bowiem tego kaszlu prowadzi do rozedmy płuc, astmy i innych nieżytów dróg oddechowych, szczególnie  przy brakach żywieniowych.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: