Jak sobie pomóc przy notorycznych czyrakach?

Witaj,

Pęknięcie czyraka przyspieszy: czysty sok z cytryny. Skuteczne jest także przyłożenie połówki ciepłej, pieczonej cebuli / w środku cebuli zrób zagłębienie/.

Na czyraki o owrzodzenia można także stosować kataplazmy z liści kocimiętki lub liści babki lancetowatej , lub sproszkowane nasienie kozieradki- działają przeciwzapalnie i przyspieszają gojenie.

Pozdrawiam, Maria

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: