1 bardzo ważny powód, aby przygotować domowy kosmetyk

Witaj,

Nie ma kosmetyków, które nie mogłyby spowodować reakcji alergicznych, ponieważ reakcje takie może wywołać każdy ze składników.Jedną z zalet kosmetyków własnego wyrobu jest znajomość jego składu. Można więc stosunkowo łatwo ustalić winowajcę alergii. W tym celu  trzeba każdy składnik oddzielnie nałożyć na gazę plastra opatrunkowego i tak przygotowane plastry przylepić na wewnętrznej stronie przedramienia. Po 24 godzinach sprawdzić reakcję.

Trzeba pamiętać, że niektóre olejki eteryczne też mogą powodować podrażnienie wrażliwej skóry, zwłaszcza na twarzy.

Olejki , które należy sprawdzić, pochodzą z wawrzynu, bergamoty, geranium, pomarańczy, mięty polnej, mięty pieprzowej i mięty zielonej.

U osób o bardzo wrażliwej skórze reakcje alergiczne mogą powodować następujące składniki:

Bluszcz ,

Gliceryna,

Henna

Kwiat lipy

Lanolina

Liście fiołka

Lubczyk ogrodowy

Masło kakaowe

Mięta polej

Olejek migdałowy

Ogórek

Pierwiosnek lekarski

Pierwiosnek zwyczajny

Pokrzywa

Rzepik

Pozdrawiam serdecznie , Marysia

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

%d blogerów lubi to: